Dizel Motor Tahrikli Çamur Pompası

Dizel Motorla Çalışan Bulamaç Pompası Mevcut endüstriyel üretim ve büyük ölçekli şantiyede, genellikle endüstriyel hammadde ve inşaat malzemelerini taşımak için kullanılan dizel güce sahip bulamaç pompasını genellikle görebiliriz. Peki bunlara ek olarak nerede kullanılabilir ...
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Dizel Motor Tahrikli Çamur Pompası

Mevcut endüstriyel üretim ve büyük ölçekli şantiyede, genellikle endüstriyel hammadde ve inşaat malzemelerini taşımak için kullanılan dizel güce sahip bulamaç pompasını genellikle görebiliriz. Peki bu sahnelere ek olarak nerede kullanılabilir? O nasıl çalışır? Özellikleri nelerdir? Bu sorularla, bir göz atalım.

dizel motor tahrikli çamur pompası


Dizel motor tahrikli çamur pompasının ıslak uç parçaları şunları içerir: kıvrım, pervane ve Çerçeve plakası astarı. Pervane, bulamaç taşıma amacına ulaşmak için merkezkaç kuvveti döndürmek ve üretmek için dizel motor tarafından tahrik edilir. Bulamaç pompası, şaftın konumuna (yatay veya dikey) göre yatay bulamaç pompası ve dikey bulamaç pompasına ayrılabilir. Bulamaç pompası temel olarak katı parçacıklar, yani bulamaç içeren bulamacı taşımak için kullanılır. Bu nedenle, çalışma kapsamı: madencilik, elektrik enerjisi, metalurji, kömür yıkama, yapı malzemeleri ve katı-sıvı karışımı taşıması gereken diğer endüstriler için geçerlidir.

SIVI POMPA PARÇALARI

Dizel motorlu bulamaç pompası, katı parçacıkların ve su içeren tozların bir karışımını sağlar. Ancak prensip olarak, çamur pompası bir tür santrifüj pompadır. Santrifüj pompanın ana çalışma parçaları pervane ve gövdedir. Gövdedeki pervane cihazı milin üzerine yerleştirilmiştir ve bir bütün oluşturmak için ana taşıyıcıya bağlanmıştır. Ana taşıyıcı pervaneyi döndürmeye ittiğinde, pervanedeki bıçaklar sıvıyı dönmeye zorlar, yani bıçaklar akışkan üzerinde hareket yönünde çalışır, böylece sıvının basınç potansiyel enerjisini ve kinetik enerjisini arttırmaya zorlar . Aynı zamanda, atalet kuvvetinin etkisi altında, sıvı çarkın kenarından akar ve yüksek bir hızda akar. Pervane ekstrüzyon odasına girer ve sonra difüzyon tüpünden boşalır. Bu işleme basınçlı su işlemi denir.

Aynı zamanda, pervanenin akış yönü kenarı nedeniyle, pervanede düşük basınçlı bir alan oluşur. Yeterli vakuma sahip olduğunda, emme ucundaki basıncın etkisi altında (genellikle atmosferik basınç), sıvı, pervaneye su emme işlemi adı verilen emme odasından girer. Çarkın sürekli dönmesi nedeniyle, akışkan sürekli olarak tahliye edilir ve solunarak sürekli bir çalışma oluşturur. Santrifüj pompanın (bulamaç pompası dahil) çalışma süreci aslında bir enerji transferi ve dönüşümü sürecidir. Motorun yüksek hızlı dönüşünün mekanik enerjisini pompanın kanatlarından aktarır ve pompalanan sıvının basınç enerjisine ve kinetik enerjisine dönüştürür.

Bulamaç pompası test istasyonu

bulamaç Pompa test istasyonu

Hot Tags: dizel motor tahrikli çamur pompası, Çin, üreticiler, tedarikçiler, dağıtıcı, toptan, fiyat, satın al, satılık

Sorgulama

You Might Also Like