Neden Dalgıç Bulamaç Pompaları Zayıf Olur Ve Nasıl Çözülür?

- Apr 15, 2020-

submersible slurry pump

Dalgıç bulamaç pompaları yaygın madencilik ve nehir kum tarama için kullanılır. Burada dalgıç bulamaç pompaları zayıf hale nedenleri basit bir analiz yapmak:


1. Dalgıç bulamaç pompası su sirkülasyon tipi ise, pompa kuru çalışan olup olmadığını kontrol edin;

2. Boru hattı sistemi sorun değilse, pompa gövdesinin içinin aşınıp aşılmadığını kontrol edin;

3. Dalgıç pompa döner vane tipi ise, petrol odasında yeterli yakıt olup olmadığını kontrol edin;

4. Dalgıç bulamaç pompasının tipine ve modeline bağlıdır.


Nasıl pompalar daha uzun ömürlü çalışmak tutmak için?

  • Dalgıç bulamaç pompasının emme boru hattı sisteminde hava kaçağı olmamasına izin verilmez ve pompa karterinin bölüm ızgarası, büyük partiküllerin veya uzun lif malzemelerinin pompaya girmesini ve fişe neden olmasını önlemek için parçacık gereksinimlerini karşılayacaktır.

  • Aşınma parçalarının zamanında değiştirilmesi, bakımının ve montajının doğru şekilde yapılması ve sızıntın sıkı renk sürtünmesi olmadan temizlenmenin makul olduğundan emin olmak gerekir.

  • Rulman su basıncı nın ve su hacminin gereksinimleri karşılamasını sağlayın ve çamurun şaft contasının sızdırmazlığına neden olmak için sıkılığı ayarlamak için ambalaj/mekanik sızdırmazlığı değiştirin. Ve şaft kolunu zamanında değiştirin.

  • Rulmanı değiştirirken, rulman tertibatında toz olmadığından ve yağlama yağının temiz olduğundan emin olun. Pompa çalışırken rulman sıcaklığı 60-65'i geçmemelidir.ve maksimum sıcaklık 75'i geçmemelidir.

  • Motorun ve dalgıç bulamaç pompasının koaksiyelliği sağlanacaktır. Bağlantıdaki elastik ped tam ve doğru olacaktır. Hasardan sonra zamanında değiştirilecektir.

  • Pompa bileşenlerinin ve boru hattı sisteminin doğru, sağlam ve güvenilir bir şekilde monte edilmesini sağlayın.