Su Pompası, Sıvı Basıncın İçine

- Jun 06, 2017-

Pompa, sıvı ileten veya sıvıyı basınçlandıran bir makinadır. Sıvı enerjisini artırmak için, ana hareketin mekanik enerjisini veya diğer harici enerjisini sıvıya aktarır. Su, yağ, asit ve alkali çözeltisi, emülsiyon, süspansiyon sıvısı ve sıvı metal de dahil olmak üzere sıvıyı taşımak için ağırlıklı olarak kullanılır. Aynı zamanda, sıvı, gaz karışımını, asılı katıları içeren sıvıları da taşıyabilir. Teknik parametrelerin pompa performansı; akış, emme, kafa, şaft gücü, su gücü, verimlilik vb .; Farklı çalışma prensibine göre hacim pompalarına, kanatlı pompalara ve diğer tiplere ayrılabilir. Hacim pompası, stüdyo hacmi değişikliklerinin enerjiyi aktarmak için kullanılması; Kanatlı pompa enerji, bir santrifüj pompa, eksenel akış pompası ve karışık akış pompası ve diğer türleri aktarmak için döner bıçak ve su etkileşimi kullanımıdır.

Pompa, sıvı ileten veya sıvıyı basınçlandıran bir makinadır. Sıvı enerjisini artırmak için, ana hareketin mekanik enerjisini veya diğer harici enerjisini sıvıya aktarır. Su, yağ, asit ve alkali çözeltisi, emülsiyon, süspansiyon sıvısı ve sıvı metal de dahil olmak üzere sıvıyı taşımak için ağırlıklı olarak kullanılır. Aynı zamanda, sıvı, gaz karışımını, asılı katıları içeren sıvıları da taşıyabilir. Pompa performansının teknik parametreleri; akış hızı, emiş, kafa, şaft gücü, su gücü, verimlilik vb. Farklı çalışma prensibi göre hacim pompa, kanat pompa ve diğer tür ayrılabilir. Hacim pompası, stüdyo hacmi değişikliklerinin enerjiyi aktarmak için kullanılması; Kanatlı pompa enerji, bir santrifüj pompa, eksenel akış pompası ve karışık akış pompası ve diğer türleri aktarmak için döner bıçak ve su etkileşimi kullanımıdır.

1, pozitif deşarj pompa: sıvı taşımak için çalışma odası hacim döngüsü değişiklikleri kullanın.

2, bıçak pompa: sıvı taşımak için yaprak ve sıvı etkileşimi kullanımı.

1, santrifüj pompa çalışma prensibi

Pompa başlamadan önce pompa ve giriş borusu su ile doldurulur. Pompa çalıştıktan sonra, pervane koşucusundaki su pervanenin çevresine atılır ve pervanenin girişi, pervanenin yüksek devirde dönüşüyle oluşturulan santrifüj kuvvetinin etkisi altında bir vakum oluşturur. Emme borusu boyunca dış hava basıncındaki su havuzu bu alanı eklemek için emildi. Ve sonra suyu teneffüs ederek ve pervaneye sızdırmazlık vasıtasıyla ve çıkış borusuna sokarak. Santrifüjlü pompa pervanesi sürekli dönerse, su, su emmeye devam edebilir, su düşükten yükseğe veya uzaktan devam edebilir. Özetle, santrifüj pompası, santrifüj kuvvetiyle üretilen çarkın yüksek devirle dönmesi, suyun santrifüj pompası olarak adlandırılmasından kaynaklanmaktadır.