Su Pompası Doğru Seçim

- Aug 02, 2017-

Su pompası Doğru seçim

Su tasarruf tedbirleri nelerdir?

(1) verimli enerji tasarruflu pompalar ve yüksek verim düşük kaybı motor kullanımı ve iletim verimliliğini artırmak için.

(2) doğru pompa motor gücü seçimi. "Büyük at arabasını" önlemek için. Pompa motorunu çok büyük kapasite ile değiştirin.

Motor gücü gerçek ihtiyaçlardan çok daha büyük olduğunda, yöntem motor gücü değiştirmek için kullanılabilir.

(3) makul bir başlık seçin.

Pompa kafası çok fazla marj bıraktığında. Atık enerji, asansörün pompa çalışma noktasını belirlemek mantıklı olmalıdır.

(4) boru direncini azaltın.

Boru direncini azaltmak ve sevkıyat suyunun birim güç tüketimini azaltmak için fazla boru bağlantı parçalarını ve boru üzerinde gereksiz dönüş ve dar açılıların ortadan kaldırın. Boru direncini azaltmanın yolu şudur:

① boru hattı tasarımı makul olmalıdır.

② akış oranını düşürmek için çapı veya çift borulu drenajı arttırın.

③ boru uzunluğunu kısaltmak, özellikle akut açının ortaya çıkmasını önlemek için derzleri, dirsekleri ve valfleri azaltmak için mümkün olduğunca.

④ finiş veya kaplamanın boru duvarını geliştirin.

⑤ Boru duvarının zamanında çıkarılması.

(5) su pompası hız kontrolü.

Pompanın güç tüketimi ünitenin hızının üçüncü gücü ile orantılıdır, bu nedenle ünite hızı gerçek yük durumuna göre değiştirilir. Büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlayabilir. Pompa hızı kontrol önlemlerinin kullanımı, ilk yatırım büyüktür, ancak enerji tasarrufu etkisi özellikle büyük kapasiteli pompalar için dikkate değerdir. Kafa ne kadar büyük olursa, direnç eğrisi de o kadar çok hız değişirse de akış büyük oranda değişecek ve enerji tasarrufu etkisi zayıftır.

(6) pompa çarkının dönüşümü.

Kullanılan pompa akışı, gereken gerçek akış hızından daha büyük olduğunda ve hız kontrolünü veya hız kontrol cihazını kullanamazsa, orijinal pompa çarkı döndürülebilir veya akışı azaltmak için Pervaneyi değiştirebilir ve Kafa sayısını azaltabilir Pompanın çalışan güç tüketimini azaltın.

(7) pompalı çalıştırma ile çok kademeli pompa.

Çok kademeli pompa aşırı basınç varsa, verimliliği artırmak ve amaca zarar azaltmak için, 1 ila 2 alınabilir. Bir seviyenin pompalanması, ortanın herhangi bir yerine yıkılabilir, orta 2,4 veya 3,5 seviyesinin yıkılması halinde pompalama 2 yapılabilir. İkinci sınıfın sonunda pompalama yapmıyoruz.