Su Pompası Satın Alma Yöntemi

- Jun 22, 2017-

Su Pompası Satın Alma Yöntemi

Satın alma yöntemi editörü

Pompa akışı, yani su miktarı, genellikle çok büyük seçilmemelidir, aksi takdirde bir pompa satın alma maliyetini artıracaktır. Kullanıcının kendinden emişli pompa kullanması gibi talep üzerine seçilmesi gerekir; akış biraz daha küçük seçmeye çalışmalıdır; Örneğin kullanıcı sulama dalgıç pompaları gibi daha büyük bir akış seçebilirsiniz.

1) yerel koşullara göre pompa seçmek. Yaygın olarak kullanılan tarımsal pompa, üç tipte, yani santrifüj pompa, eksenel akışlı pompa

Ve karışık akış pompası. Santrifüjlü pompa kafası yüksek, ancak su büyük değil, dağ ve kuyu sulama için uygun; Eksensel pompa büyük suyun dışına, ancak kafa düz alanların kullanımı için çok yüksek değildir; Karışık akışlı pompa ve santrifüj pompa arasındaki asansör ve eksenel pompalar arasında, düzlüklerde ve tepelik bölgelerde kullanım için uygundur. Kullanıcı, satın almak için zemine, suya ve suya dayanmalıdır.

2) standart pompayı aşmak için uygun olmalıdır. Pompa tipini, ekonomik performansını göz önünde bulundurarak, pompa kafası ve akışına ve destekleyici güç seçimine özellikle dikkat ederek belirleyin. Boru hatları ve boru hatları vasıtasıyla su akışı nedeniyle direnç kaybından dolayı, pompa plakasında belirtilen başlığın (baş kaldırma düzeneğinin) kullanım esnasında kafa kaldırıcısından (gerçek kafa) farklı olduğuna dikkat etmek önemlidir. Bu nedenle, gerçek baş genelde toplam kafa% 10-20 daha düşük, su miktarı karşılık gelen azalma. Bu nedenle, gerçek kullanım, sadece kaldırma belirtileri ve tahmini% 80 ila% 90 akışına göre, seçim gücündeki işaretlere göre, pompayı eşleştirme güç seçimine göre, pompayı hızlı bir şekilde başlatmak için ve Emniyet, güç kullanımı Gücü, pompa için gereken gücünden biraz daha büyük olabilir, genellikle uygun olandan yaklaşık% 10 daha yüksektir; Eğer gücü varsa, pompayı satın al, eşleşen pompayla almak için güce basabilirsin.

3) sıkı prosedür su pompası satın almak. Ürün ve kalitesiz ürünlerin satın alınmasını önlemek için, izin, üretim lisansı ve ürün muayene belgesi, sadece üç kart Qi teşvik etmek için "üç kart", yani, tarımsal makine test etmek için satın alın.

Seçenek sayısı

1, büyük bir pompa ve iki küçük pompa paralel çalışma oldukça, (aynı akışı, kafa ifade eder), pompa verimliliği küçük pompa daha yüksek olduğu için, pompa normal çalışma, genellikle sadece bir Iki küçük pompadan ziyade büyük pompa, ancak aşağıdaki koşullarda, iki pompayı paralel olarak düşünün: büyük bir akış, bir pompa bu akışa erişemez.

2, büyük pompaların bekleme oranının% 50 ihtiyacı için, iki küçük pompa iş, iki bekleme (dört toplam değiştirebilirsiniz)

3, bazı büyük pompalar için, bir pompa bakımında, paralel çalışma pompa akış gereksinimlerinin isteğe bağlı% 70, yedek pompa, başka bir pompa hala teslimat% 70 üretim sorumludur.

4, pompanın 24 saat kesintisiz çalıştırma ihtiyacı üzerine, üç pompa, bir işletme, yedek, bakım yedek gerekir.