Su Pompası Pompası Ürünleri

- Jul 18, 2017-

Su pompası pompası ürünleri

Şimdi, hayatın her alanında, bilinçli olarak, yaşam pompaları da dahil olmak üzere her türlü pompa ürününü kullanmamız gerekmiyor.

Özellikle tarım alanında en sık temasta olduğumuz pompa. Aslında, ürünün kullanımında, oyunun etkisini daha ideal hale getirmek için bazı uygun ipuçlarıyla makul gerçek duruma göre seçim yapabiliriz:

İlk olarak, çok önemli olan, genellikle maçın verimliliği nedeniyle makul bir ürün modeli seçimi ciddi bir enerji israfına neden olmaz. Uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, ekonomik verimliliğin artırılması için bu çok kritik.

İkinci olarak, güvenlik performansını artırmak ve elektrik tüketimini azaltmak için makul teknolojik dönüşümle iyileştirilebilir.

Üçüncüsü, frekans dönüştürme teknolojisi gibi yükseltmenin verimliliğini elde etmek için yeni teknolojilerin aktif kullanımı daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Teknolojinin sürekli olarak tanıtımında, gelecek çeşitli endüstrilerde daha yaygın şekilde kullanılacaktır.

Çift emişli pompa enerji tasarrufu konusu her zaman sakin ve bu sorunu nasıl biliyorsunuz?

1, geçit valfini ve çek valfi iptal edin. Kapı valfi ve çek valf direnç katsayısı daha büyüktür, kapının valfinin rolü suyun ayarlanmasıdır, ancak tarımsal pompa suyunun ayarlanması gerekmez; dolayısıyla kurtarabilirsiniz. Çek valfın rolü suyun geri kalmasını önlemektir, kapı ile birlikte valfi kontrol etmek gerekli değildir.

2, alt valfi iptal edin. Alt supap direnç katsayısı büyüktür, genellikle başı yaklaşık 1.5 metre azaltmaktadır. Alt valfi ortadan kaldırdıktan sonra pompanın verimliliği önemli derecede artacaktır. Üzerinde bulunan prizdeki kapı bir kapıyı dövdüyse ve kutuyu tereyağı ile kapattıysanız, pompanın su doldurması gerekmediğinde tekrar çalıştırıldıktan sonra.

3, pompa rampası veya pompa sarmal çevirmek için. Bu, dirseği azaltmak için giriş ve çıkış borularının doğrudan gölete akmasına izin verir.

4, boru hattı filtresinin kaybını azaltmak için. Filtre yerine 0.8 mm çelik tel kullanılması kesitin kesitini artırabilir ve güç tüketimini azaltabilir.

5, su borusu yeterince batan derinlik olmalıdır. Dalmış derinlik yeterli olmadığında, su vorteks üretecek, havanın pompaya girmesi pompanın verimliliğini düşürecektir. Kurak mevsimdeki sel derinliği 0.5 metreden daha büyük olmalıdır.

6, su yasası "anti-uçak silah" tür önlemek için. Çıkış borusu çıkışın su seviyesinden daha yüksek olduğu için kafa kaybı büyüktür, memeden çıkan su yan duvara yansıyan dalgalar üretecek, çıkışın basıncını artıracak ve suyu etkileyecektir.

7, ekonomik çapın seçimi. Su borusunun direnç kaybı, boru çapının 5. gücüyle ters orantılıdır ve su borusunun çapı ne kadar küçükse direnç o kadar büyüktür.

8, akış kanalı blokaj zamanında kaldırılması. Su borusuna, pervaneye veya vites kutusu akış kanalına bloke edilen yabancı maddeler varsa, su miktarını düşürecektir.

9, kayış tahrik verimliliğini artırmak için. Kemerin sıkı tarafı ve sürücü paketi açısının gevşek tarafı olduğuna dikkat edin, geniş kayışı kemeri daraltmak için kullanmayın ve kayış sıkılığına dikkat edin.

10, halkayı değiştirin, eksenel boşluğu ayarlayın. Pervane halka aralığı, hacimsel verimlilik azaldı, bu nedenle halka aralığını düzenli olarak kontrol etmeye. Aksiyel boşluk değeri, imalatçının talimatlarına uygun olarak ayarlanacaktır.