Hidrolik Pompayla Yayılan Gürültü Probleminin Kökeni ve Çözüm

- May 24, 2018-

Hidrolik pompa tarafından yayılan gürültü probleminin kaynağı ve çözümü

Normal bir makine güçlü bir kuvvet ve yüksek sesle çalışmalı ve bir sorun olduğunda, bazen özel bir sesle uyarılır. Hidrolik pompa, yaygın olarak kullanılan bir hidrolik bileşenidir ve garip sesler görünecektir. Bu fenomen, sorunun kaynağını bulmamızı ve bize bir çözüm sunmamızı gerektirir. Şimdi hidrolik pompalarda sık karşılaşılan sorunlara ve gürültü çözümlerine bakalım.

Gürültü Ortak Sorunları ve Çözümleri:

(1) Yağ pompasında hava var; Bu arıza genellikle yeni bir pompa kurulduğunda ortaya çıkar. Yeni bir pompa çalıştırıldığında, önce pompaya, pompanın yatağını, pistonunu ve silindirini yağlamak için yağ ilave edilmelidir.

Arıtma yöntemi: Pompa çalışırken yağ pompası dolum ağzını açın, böylece pompadaki hava doldurma ağzından boşaltılır.

(2) Hidrolik yağının viskozitesi çok büyüktür; Pompanın kendinden emiş kabiliyeti azalır ve hacimsel verim azalır.

Arıtma yöntemi: Yağ sıcaklığının çok düşük olması durumunda, hidrolik yağın uygun viskozitesini seçin, ısıtmayı açmalısınız.

(3) Yakıt deposunun yağ seviyesi çok düşüktür; Emme borusunun tıkanması, pompanın emiş yağına direncini arttırır, bu da pompanın hava emmesine veya giriş borusu bölümüne sızmasına neden olur ve pompa hava emer.

Tedavi yöntemi: gerektiği kadar yağ ekleyin; Filtreyi temizleyin ve hava giriş borusunu temizleyin; Yağ borusu kısmının bağlantı vidasını kontrol edin ve sabitleyin.

(4) Yağ pompasının ve motorun yanlış montajı; Yani, pompa milinin ve motor milinin konsantrikliği tutarsızdır, böylece yağ pompası yatağı, gürültü üretmek için radyal kuvvete maruz kalır.

Arıtma yöntemi: yağ pompası ve motor kurulum ayarlama konsantrikliğini kontrol edin

Bilimin gelişimi, inşaat makinelerinde sürekli olarak soru sormak, problemleri çözmek ve problemleri ortaya çıkarmaktır. Aynı zamanda onları zamanında çözmemizi de gerektirir. Küçük hidrolik pompalara bakmayın. İçinde gizli birçok bilim ve teknoloji var. Bunu gerçekten anlamalıyız. Beklenmeyenleri sürekli olarak çözmek için gücü direncine çevirin