Dikey Çamur Pompası Montajı ve Sökülmesi

- Apr 27, 2020-

Dikey çamur pompasının montajı ve sökülmesi


Dikey çamur pompası kurulum sırası aşağıdaki gibidir:

 

1) Herhangi bir kusur olup olmadığını görmek için tüm parçaları kontrol edin. Tüm kağıt pedleri her iki tarafında tereyağı ince bir tabaka uygulayın.

2) Çerçeve yağ contası gres ile doldurulmalı ve pompa koltuğuna konulmalı, sonra rulman ı takmalı ve rulmaniçine 2/3 gres eklenmelidir.

3) 0-halkalı contayı şaft koluna takın ve gres uygulayın.

4) Rulman kapağını motor tabanına töyüp, rulmanı takıl ve 2 /3 gres ekleyin; kağıt ped ve yağ baffle halka koymak, şaft yüklemek ve Jane destek ve vida ile düzeltmek.

5) Kağıt ped üzerine koyun, pompa tabanı, şaft kol, anahtar ve çark, çark somun sıkın ve düz montaj parçaları koymak yükleyin.

6) Rulman karşı şaft omuz yapmak için ahşap bir çekiç veya alüminyum çekiç ile pompa mili knock. Rulman kapağını çıkarın ve kağıt pedile hizalayın. Eksenel hareketi 0,5 mm'den büyük yapmak için rulman kapağını takın ve esnek bir şekilde döndürmek için çarkı hareket ettirmek için parmağınızı kullanın.

7) Kağıt ped ilerleyin, pompa muhafazasını töbin, vidalarla düzeltin ve filtre ekranını töyorum. Daha sonra çarkı hareket ettirmek için parmaklarınızı kullanın ve montajı dikmek için esnek bir şekilde döndürün.

8) Anahtar ve tahrik bağlantı pompa mili üzerine yükleyin, anahtar ve motor mili üzerinde sürüş kaplin yüklemek ve sonra cıvata ile motor ve motor tabanı düzeltmek. Kurulumdan sonra, sürüş kaplin ve tahrikli kaplin arasındaki eksenel boşluk 1 ~ 1.5mm olacaktır. Şimdiye kadar, çamur pompası kurulumu tamamlandı.

 100RV vertical mud pump

Dikey çamur pompasının sökme sırası aşağıdaki gibidir:

 

1) Motor veya sabitleme plakası ve su çıkış borusu çıkarın.

2) Volute ve çark somunu çıkarın, çarkın arkasını hafifçe çıkarın ve çark anahtarını çıkarın.

3) Tahrikli yarım kaplini çıkarın, sonra anahtarı ve ardından motor tabanını destek silindirinden ayırın.

4) Pompa tabanı ve destek silindiri arasındaki cıvataları çıkarın ve onları ayırın.

5) Kılıfı ve rulmanı şafttan çıkarın.

 

Dikey çamur pompasının sökülmesi ve takılması sürecinde, montaj hassasiyetine zarar vermemek, montaj kalitesini ve tüm makinenin performansını azaltmak için montaj yüzeyini doğrudan bir çekiç veya benzeri bir şekilde vurmak kesinlikle yasaktır.

rubber lining slurry pump