Dalgıç Pompanın Hizmet Ömrünü Arttırmak için On Yöntem

- May 06, 2020-

Dalgıç pompanın servis ömrünü artırmak için on yöntem


1. Motor dönüş yönü


Motorun dönüş yönünü bulmak gerekir. Şimdi ileri ve geri döndüğünde suyu tahliye edebilen birçok dalgıç pompa tipi vardır, ancak geri giderken çıkış suyu küçüktür ve akım büyüktür ve uzun geri dönüş süresi motor sargısına zarar verir.

Submersible sewage pump

2. Gerilim


Düşük voltajlı güç besleme hattı nispeten uzun olduğundan, hattın terminal voltajı genellikle çok düşüktür. Faz gerilimi 198 V'tan düşük ve hat gerilimi 342 V'den düşük olduğunda, dalgıç pompa motorunun hızı düşecektir. Nominal hız% 70'e ulaşmadığında, başlangıç ​​santrifüj anahtarı kapanır ve başlangıç ​​sargısının uzun süre elektriklenmesine ve sarım ve kapasitörün yanmasına neden olur. Aksine, yüksek voltaj motorun aşırı ısınmasına ve sargının yanmasına neden olur. Bu nedenle, dalgıç pompanın çalışması sırasında, operatör istediği zaman güç kaynağının voltaj değerini gözlemlemelidir. Nominal gerilimin% 10'undan düşük ve nominal gerilimin% 10'undan yüksekse, nedeni bulmak ve hatayı ortadan kaldırmak için motor durdurulmalıdır.


3. Kablo kurulumu


Dalgıç pompayı kurarken, kablo baş üstü olmalı ve güç hattı çok uzun olmamalıdır. Dalgıç pompa su altındayken veya kaldırıldığında, güç hattını kırmamak için kabloyu zorlamayın. Dalgıç pompa çalışırken çamura batırmayın, aksi takdirde zayıf ısı dağılımı nedeniyle motor sargısı yanar. Kurulum sırasında, motorun yalıtım direnci 0,5 megaohm'dan az olmamalıdır.


4. kaçak koruyucusu Kurulumu


Kaçak koruyucusuna can koruyucusu da denir. İşlevi üç kelime&"hayat koruyucusu GG" den anlaşılabilir. Dalgıç pompa su altında çalıştığından, elektrik enerjisi kaybına ve hatta sızıntı nedeniyle elektrik çarpmasına neden olabilir. Bir kaçak koruyucu takılırsa, dalgıç pompanın kaçak değeri kaçak koruyucunun (genellikle 30mA'dan fazla olmayan) çalışma akımı değerini aştığı sürece, kaçak koruyucu dalgıç pompanın güç kaynağını keser, güvenliği sağlar elektrik kaçağından ve israfından kaçının.

Submersible sewage pump (1)

5. Sık sık açın ve kapatın


Dalgıç pompayı sık sık açıp kapatmayın, çünkü elektrikli pompa çalışmayı durdurduğunda geri akış olacaktır. Derhal çalıştırılırsa, motor aşırı yük akımına ve sargının yanmasına neden olacak şekilde yük ile çalıştırılır. Çalıştırma sırasındaki büyük akım nedeniyle, sık sık çalıştırma daldırılabilir pompanın motor sargısını yakacaktır.


6. Uzun vadeli aşırı yük çalışması


Dalgıç pompanın uzun süreli aşırı yüklenmesini önlemek için, büyük tortu içeriğine sahip su pompalamayın ve akım değerinin isim plakasında herhangi bir zamanda belirtilip belirtilmediğine dikkat edin. Akımın çok büyük olduğu tespit edilirse, inceleme için durdurulmalıdır. Ayrıca, elektrikli pompanın susuzlaştırma çalışma süresi, motorun aşırı ısınmasını ve yanmasını önlemek için çok uzun olmamalıdır.


7. Su pompası bakımda başarısız olursa, asla kendiniz sökmeyin.


Çünkü kendi başına sökerken, önce, hatanın nerede olduğunu bilmiyorum, bu da kör rastgele sökmeye neden oluyor; İkincisi,&# 39'u kullanmıyorum; genellikle orijinal bozulmamış parçalara zarar veren özel aletlerim yok. En iyi yol, bakım için deneyimli ve büyük ölçekli bir bakım noktasına gitmektir ve zamanında GG'nin "yaşın üstünde GG" nin yerine geçmektir; parçalar ve bazı savunmasız parçalar. Normal şartlar altında, su pompası GG'nin hasta GG'sini önlemek için her yarım ayda bir muhafaza edilmelidir; operasyon.


8. Dalgıç pompa çalıştırılmadan önce bazı gerekli kontroller yapılmalıdır.


Pompa milinin dönüşünün normal olup olmadığı ve sıkışıp sıkışmadığı; pervanenin konumunun normal olup olmadığı; kablo ve kablo fişi çatlak, çizik ve kırık, vb olsun. Çalışma sırasında voltaj değişimine dikkat edin ve genellikle nominal voltajın ±% 5'i içinde kontrol edin. Ek olarak, su pompasının sudaki konumu çok önemlidir. Mümkün olduğunca bol su, silt ve iyi su kalitesi olmayan bir yerde seçilmelidir. Suya dikey olarak asılmalı ve çamurun içine düşmemesini veya su pompasının girişindeki askıya alınmış madde tarafından bloke edilmesini önlemek için yatay olarak yerleştirilmesine izin verilmemeli, bu da su çıkışının keskin bir şekilde azalmasına ve hatta su pompalanamaması.

Application

9. Kendinden emişli pompa, hızlı ısı dağılımını kolaylaştırmak ve motor sıcaklığını düşürmek için mümkün olduğunca iyi havalandırılan bir yere yerleştirilmelidir.


Aksi takdirde, uzun süre çalışırsa motoru yakmak kolaydır. Örneğin, bir çiftçi kendinden emişli bir pompa kullandığında, motor aşırı ısınır ve motoru kaplayan plastik film çıkarılmadığından bobin yanar. Ek olarak, başlamadan önce, pompa gövdesindeki su deposunu kontrol etmek gerekir, aksi takdirde, sadece kendinden emişli performansı etkilemez, aynı zamanda salmastra bileşenlerini kolayca yakar. Normal şartlar altında, su pompası çalıştırıldıktan 3-5 dakika sonra boşaltılmalıdır, aksi takdirde muayene için derhal durdurulmalıdır.


10. Kullanım dışı kalma süresi kullanılmadığı zamanlarda saklandığında, su pompası zamanla su kaynağından uzaklaştırılmalı ve pompada biriken su, özellikle soğuk kış aylarında boşaltılmalıdır.


Sonra kuru bir yere koyun. Mümkünse, kullanıcılar su pompasının önemli parçalarına gres uygulayabilir ve parçaların paslanmasını önlemek için yatağa yağlama yağı ekleyebilir. Buna ek olarak, pompanın hizmet dışı ömrü de o kadar uzun değildir. Uzun süre kullanılmazsa, sadece parçaları kolayca paslamakla kalmaz, aynı zamanda pompanın servis ömrünü de azaltır.


Dalgıç atık su pompasının günlük bakımına dikkat edin: motoru her zaman normal zamanlarda kontrol edin. Alt kapakta çatlaklar bulunursa, lastik conta halkası hasarlı veya geçersizdir, dalgıç pompaya su sızmasını önlemek için zamanında değiştirilmeli veya onarılmalıdır. Dalgıç pompa koruyucusunun kullanımına dikkat edin ve dalgıç pompanın servis ömrünü daha iyi uzatabilecek bazı günlük korumalara dikkat edin.WQ带铰刀