Bulamaç Pompası Bakım ve Onarım

- Jun 22, 2017-

Bulamaç Pompası Bakım ve onarım

Düzenleyiciye not edin

Başlamadan önce çamur pompası, giriş borusunu kontrol edin, çıkış borusu engellenir, ön ve arka rulman tereyağı olup olmadığı, ambalajın dolduğunu kontrol edin. Çamur pompa çalışması yüksek basınçlı su pompası ile donatılmalıdır, çamur pompası su kaçağı kaçak geçirmez dolgu basıncı, dolgu koruması, çamur pompa çalışması yıkama pompası kapatılmamalıdır aksi takdirde, mühür kısmı yapacak Hızlı aşınma ve yıpranma. Çark ile koruma plakası arasındaki boşluğun makul olup olmadığı, çamur pompasının ömrü üzerinde büyük bir etkisi vardır. Boşluk mantıksız, pompa titreşim ve gürültü çalışan, akış bileşenleri yakında hasar görecektir, bu nedenle pervaneyi değiştirin, ayarlama üzerinde arka yatak gövdesinden çizimlerin, boşluk ayarının gerekliliklerini karşılamak için boşluğa dikkat etmeniz gerekir Gerçekleştirmek için vidalayın. Çamur pompasının izin verilen emişi su verildiğinde ölçülür ve bulamaç emilirken çamurun emme kapasitesi üzerindeki etkisi göz önünde bulundurulmalıdır.

Bakım ve onarım

İnşaat departmanında inşaat makinelerinin bakım ve onarımından sorumlu uzman bakım personeli bulunmalıdır. Düzenli çamur pompası ve diğer makineler, arıza süresini önlemek için çözülecek erken problemleri kontrol etmek, korumak için. İnşaat sediman parçacıklarının boyutuna dikkat etmeli, parçacıklar zamanında onarımı veya değiştirilmesi için çamur pompasının çamurlu kısımlarını sık sık kontrol edecektir. Çamur çamur hasar parçaları esas olarak pompa kabuğu, rulmanlar, çark ve benzeri vardır. Hassas parçaların ömrünü uzatmak için gelişmiş aşınmaya karşı tedbirlerin kullanılması, üretim verimliliğini artırmak için projenin girdisini azaltabilir. Aynı zamanda zamanında değiştirilmesi durumunda savunmasız parçalar hazırlanmalıdır.

Yönetim editörü

İnşaat, makine, çamur pompa sürekli normal çalışma çamur pompası yapmak için en yüksek verimlilik oynamak. Bu nedenle, makul bir zamanlama, sıkı yönetim sistemi olmalıdır.

İşlem prosedürünü düzenleyin

1, muayene başlamadan önce: sabitlenecek bağlantı parçaları; Elektrik dönme yönü doğru olmalıdır; Esnek ve güvenilir debriyaj; Boru bağlantısı sağlam, güvenilir sızdırmazlık, esnek ve etkili alt kapaktır.

2, emme borusu, çukur sonuna kadar çamur pompası başlamadan önce, pompa su ile doldurulmalıdır, basınç göstergesi tampon üstte yağ dolu.

3, el döndürme, böylece iki kez, hiçbir engelleme ve hat izolasyon ileri ve geri hiçbir yük başlatmak, normal çalışma için başlatmak, ve daha sonra yavaş yavaş yükü artırmak iyi.

4, işlem, gerekirse conta aygıtı sızdırmazlık durumuna dikkat edilmelidir. Çubuk ve yardımcı çubuk daima yağ ile yağlanmalıdır.

5, operasyon genellikle test çamur tortu konsantrasyonu% 10 geçmeyecektir.

6, sıçrama yağlama yapmak için çamur pompa birkaç hızı vardır ve güvenilir, her sınıfın birkaç dosya hızında çalışıyor olmalıdır çalışması gereken zaman 30 saniyeden az değildir.

7, değişken hız çalışması kesinlikle yasaktır, pompa kaydırma ihtiyacı vites değişimini durdurmalıdır.