Kuyu deliğinde bulamaç pompası matkabı

- Jun 06, 2017-

Çamur Pompası aynı zamanda geniş bir yelpazede pompalar, farklı alanlar, alışkanlıklar ve pompa türü için popüler bir konsepttir ve sonuçta pompa türü aynı olmayacaktır, çamur pompasında tanımlanan terim en çok pompa anlamındadır: Sahada petrol sondajı Çamur pompasının uygulanması. Aslında, kanalizasyon pompası, bulamaç pompası ve bazı net olmayan su pompası ve çamur pompası da ortak bir zamana sahiptir. Bu giriş, okuyucuların sondaj alanında çamur pompasını okumaları için hazırlanmıştır.

Çamur pompası, çamur veya suyun delinmesine ve diğer yıkama sıvısı dağıtım makinelerine değinir. Çamur pompaları sondaj ekipmanlarının önemli bir parçasıdır.

Sık kullanılan dairesel delme işleminde, yüzeyin durulama ortamı ─ ─ su, çamur veya polimer belirli bir basınç altında, yüksek basınçlı hortum, musluk ve matkap çubuğu orta deliği aracılığıyla sondajın doğrudan altına giderek Soğutma gerçekleştirilir Matkap ucu, kesikleri kesip yüzeye iletmek.

Çoğunlukla kullanılan çamur pompası, pistonlu veya pistonlu tip olup, güç makinesinin krank mili krank mili krank mili tarafından çapraz kafadan geçerek tahrik edilir ve daha sonra piston ya da piston pistonu pistonlu hareket ettirmek için pompa silindirinde çalıştırır. Solunum ve deşarj valfında alternatif etki etkisi altında, basınç ve sirkülasyon amacına ulaşmak için çözelti durulayın.

Çamur pompası performansının iki temel parametresi deplasman ve basınçtır.

Deplasman, kuyu deliğinin çapı ve deliğin tabanından istenen yıkama sıvısı ile ilgili birkaç dakika litre cinsinden hesaplanır, yani gözenek boyutu ne kadar büyük olursa, gerekli deplasman o kadar büyük olur. Sondaj maddesini kesimlerden kesmek için durulama sıvısının geri gelmesini, kaya tozu ve deliğin zamanından önce yıkanmasını gerektirir ve güvenilir bir şekilde yüzeye taşınır. Jeolojik çekirdek sondaj, genel dönüş hızı 0,4 ila 1,0 m / dak ya da öylesine.

basınç

Pompanın basıncı, kuyu deliğinin derinliğine, durulama solüsyonunun geçtiği geçişin direncine ve nakledilen yıkama sıvısının niteliğine bağlıdır. Sondaj ne kadar derin olursa boru hattının direnci ne kadar yüksek olursa o kadar basınç gerekir.

Sondaj çapı, derinlik değişiklikleri ile pompanın yer değiştirmesi her an ayarlanabilir. Pompa mekanizması, vites değiştirme amacına ulaşmak için hızını ayarlamak için şanzıman veya hidrolik motor ile donatılmıştır. Pompa basıncını ve deplasman değişikliklerini doğru bir şekilde kavramak için, çamur pompası, akış ölçer ve basınç göstergesi takmak için, herhangi bir zamanda, böylece durumu taşımak için pompayı anlamak için delik boyunca basıncın değişip değişmediğini belirlemek için kullanılır KAZAĞIN delik oluşumunu önlemek için normal durum.