Bulamaç Pompası Malzemesinin Basit Tanıtımı

- Apr 24, 2020-

Özel çalışma durumu olarak, bulamaç pompasının malzemesi özel olmalıdır. Bulamaç pompasının malzemesi aşınmaya dirençli malzeme ve ortak malzeme içerir. Aşınmaya dayanıklı malzeme, pompa için anahtar noktadır, yani uç parçalar için malzeme. Ortak malzeme genellikle çerçeve, pompa gövdesi ve kaplinler, vb dahil olmak üzere uç olmayan parçalar için kullanılır.


Aşınmaya dayanıklı metal malzeme, aşınmaya dayanıklı beyaz dökme demiri ifade eder, sertliği çok yüksektir. Sıralanabilir: ortak beyaz dökme demir (alaşım elementi yok), düşük beyaz dökme demir (alaşım elementleri ω <% 3), orta beyaz dökme demir (alaşım elementleri ω =% 3 -% 10), yüksek beyaz dökme demir ( alaşım elemanları ω >% 10). Metal olmayan malzeme doğal kauçuk ve sentetik kauçuktur.

Bulamaç pompası, kömür tozu, kağıt hamuru, cüruf sıvısı, alüminyum sıvı ve aşındırıcı bulamaç olan diğer granül maddeleri transfer ettiğinden, yüksek hızlı dönüşte anlık enerji çok büyük olduğundan, pompa erozyon parçalarına darbe erozyonu, kavitasyon erozyonu ve aşındırıcı erozyona neden olur. , ıslak parçaların servis ömrünü ciddi şekilde etkileyen ıslak parçalar malzemesinin aşınma önleyici performansı bulamaç pompası için anahtardır. Uç parçalar için normal malzeme aşınmaya dayanıklı metal malzeme ve metal olmayan malzemedir.
1. KmTBCr26
2. Cr15Mo3
3. A49
4. Kauçuk


  1. KmTBCr26

    Bu malzeme yüksek sertlik, HRC58 ~ 62'ye kadar ısıl işlemden sonra sertlik, aşınmaya karşı iyi performans ve alkali sıvı için iyi korozif performanstır. Ağır aşınma için kullanılabilir. Uzun hizmet ömrü ve makul fiyatı nedeniyle bulamaç pompası için popüler malzemedir.

图片

图片


2. Cr15Mo3
Cr15Mo3 genellikle yüksek konsantrasyonlu, yüksek başlı ağır aşınma bulamacının taşınması için kullanılır. Ancak yüksek fiyatı nedeniyle başvurmaya tabidir.
Isıl işlem sonrası sertlik: HRC58-70. Yüksek sertliği, iyi aşınma ve aşınma performansı ve kırılgan performansı ile orta derecede bulamaçla uğraşmak için kullanılır.
Cr15Mo3 daha büyük parçacık çapı boyutu içindir, KmTBCr27 küçük parçacık çapı boyutu için daha iyidir.

图片

chemical


3. A49

图片

chemical