Farklı Formlarda Kanalizasyon Pompası Şalteri

- Jul 18, 2017-

Kanalizasyon pompası Farklı şekillerde geçiş

Kanalizasyon pompaları ve dalgıç pompalar genellikle bir ürün için yanılıyor, doğru değil, çok farklı, şu Xiaobian kanalizasyon pompaları ve dalgıç pompalar arasındaki farkı sunuyoruz.

1, farklı formlarda iki çeşit pompa anahtarı

Kanalizasyon pompası tahriki genelde motor için kullanılır, açık veya kapatma işlemini belirli bir süre için tamamlamak için analog olarak ayarlama yapabilirsiniz. Bobinle çalışan dalgıç pompa, sadece açabilir veya kapatabilir, kısa sürede devreye sokma işlemi yapılabilir.

2, iki farklı pompa teknolojisi kullanımı

Kanalizasyon pompaları, regülasyon için olduğu gibi, anahtarlama miktarları, örneğin: fan coil uçları için de kullanılır. Dalgıç pompalar sızıntı, sıvı ortam özel, fiyat gibi bazı özel işlem gereksinimleri için uygundur daha pahalıdır.

3, pompanın iki farklı doğasının çalışmaları

Kanalizasyon pompası tahriki genellikle voltaj şoka karşı daha dirençli motor kullanılır. Dalgıç pompalar hızlı ve hızlı kapanır, genellikle küçük kanallı ve küçük basınçta kullanılır, bunun için yerel kanalizasyon pompasının büyük bir anahtarlama frekansı gerekir. Kanalizasyon valfı açıklığı kontrol edilebilir, devlet açık, kapalı, yarım açık yarısı vardır, boru hattındaki ortam akışını kontrol edebilir ve dalgıç pompa bu gereksinimi karşılayamaz.

Bir süre sonra kullanılan her ürün bir arıza olur, ancak bir süre kullanılması durumunda işletme verimliliğinde bir düşüş olabilir, bu da kanalizasyon pompası işletiminin daha düşük verimliliğini sağlayarak anlamak demektir.

1, su akışının aşınması nedeniyle, kanalizasyon pompası iç duvarı ve su yüzeyi üzerindeki çark kaba hale gelir, kanalizasyon borusu akış direnci katsayısı, pompa su akışı ile birleştiğinde, kafa kaybı artar çok büyüktür. Azaltılmış hidrolik verimlilik.

2, uyuşturucu veya su kalitesi ve diğer nedenlerle ilaveten önce kanalizasyonu pompa nedeniyle, pompa ciddi kirlenme veya korozyon muhafaza böylece. Pompa muhafazası ciddi kir, pompa hacmi azaltılmış, pompalanır azaltılmış ve akış kanalı kaba, kafa kaybı böylece pompa kabuğu duvar kalınlığı yaklaşık 2 kat artar ve kanalizasyon pompası duvar oluşumu ölçekli tümör yapabilir pompa. Yolcu verimliliği ve hidrolik verimlilik azalır.

3, diyafram diyafram pompa pompa kusurları, kavitasyon, erozyon, korozyon ve kimyasal erozyon ve pompa akış kanalının diğer nedenleri boşluklar veya çatlaklar, enerji kaybı nedeniyle girdap nedeniyle su akışı neden olduğu işleme süreci nedeniyle. Azaltılmış hidrolik verimlilik.

4, çark yüzeyi kavitasyonu.

5, hacim kaybı ve mekanik kaybı. Pompa uzun süre kullanılırken, mekanik aşınma kaybolur ve direnç artar ve hacimsel verimlilik ve mekanik verimlilik azalır.

Kanalizasyon pompası çalışma süresinde gözlemlenmeli, böylece bu arızaların erken tespit edilmesi, zamanında işleme tabi tutulmalıdır. Erken işleme çok fazla zarar vermez.

Uzun süre kullanmazsanız Kanalizasyon pompası, pas olayı çok kolay olacak, normal kullanımımız belli bir etkisi getiriyor, pis su pompası üreticileri kanalizasyon pompası paslı uçların sökülmesi hakkında sizi bilgilendiriyor:

1, uzun süre kullanılmadığı takdirde, kanalizasyon pompası pompası suyun dışına çıkmalı ve kuru bir bez pompa boşluğu ile kurulaymalıdır. Pompa odası durumun içinde kuru değilse, uzun süre pompa odası paslanacaktır.

2, yapay pas en maliyet etkin sigortadır, pas çıkarmak için kendi araçlarını kullanabilirsiniz, biz suni pas, pas için diğer kimyasal ürünleri kullanmak zorunda değilsiniz, bu nedenle bazı maliyetlerden tasarruf edin Neden sigorta? Vakum pompa pompa odası, çünkü kimyasal pas pas kullandıysanız, daha sonra pompa boşluğu az ya da çok hasar görür.