Santrifüj Pompa Kaybının Birkaç Boyutu ve Nedenleri

- May 14, 2020-

Santrifüj pompa kaybının çeşitli yönleri ve nedenleri

Santrifüj pompa hacim kaybı

Pompa kaçağından kaynaklanan kayıplara hacim kaybı denir. Hacim kaybı olmayan pompa gücünün hacim kaybı olan pompa gücüne oranına pompa hacmi verimliliği η v denir.

ZJ slurry pump

Mekanik kayıp

Yüksek hızlı dönen pervane ile sıvı arasındaki sürtünmenin yanı sıra rulman ile salmastra arasındaki mekanik sürtünmeden kaynaklanan kayıp mekanik kayıp olarak adlandırılır. Mekanik verimlilik η m genellikle sıfır nokta dokuz altı sıfır nokta dokuz dokuz'a ulaşır.

Hidrolik kaybı

Sıvı, pervane ve pompa gövdesinden aktığında, akış hızı ve yönünün değişmesi ve ters basınç gradyanının varlığı dolaşıma ve girdaba neden olur ve bu da hidrolik kaybı olarak adlandırılan enerji kaybına neden olur. Nominal akış altında santrifüj pompanın hidrolik verimliliği ηh genellikle Sıfır noktası sekiz, Sıfır noktası dokuz'a ulaşır.

双吸泵500S-35, 280KW电机6KV

Not:

1. Santrifüj pompanın isim plakasında belirtilen ana performans parametreleri, deney olarak 20 ℃ temiz su ile en yüksek verimlilik koşulunda ölçülen değerlerdir.

2. Karakteristik eğrideki her eğrinin anlamını ve kullanım koşullarını anlayın ve bunlara hakim olun ve en yüksek verimlilik alanı (η =% 92 η max) aralığına ve kullanımına dikkat edin.

Böylece

Santrifüj pompa tarafından belirli bir hızda üretilen kafa sınırlı bir değere sahiptir. Çalışma noktası akışı ve şaft gücü, pompaya bağlı ünite sisteminin durumuna (diferansiyel seviye, basınç ve hat kaybı) bağlıdır. Kafa akışla birlikte değişir.