BAKIM VE SU POMPALARI ONARIMI

- Mar 13, 2019-

1, kullandıktan sonra pompa, pompa gövdesi ve boru kabarıklığından sonra suyu dondurmamak için pompa ve boru hattı suyu ve dış toprak temizliği koymak.
2, su pompası alt vana, dirsek ve diğer dökme demir, pas fırçalamak için çelik tel fırça kullanmalı ve daha sonra paslanmayacak boya boyandıktan sonra boyanmalıdır, kuru ve daha sonra makine dairesi veya depo odası havalandırma kuru bir yere yerleştirilmelidir korunması.
3, kayış tahrik, kayışı ılık suyla temizleyin ve kuru bir yere koyun, doğrudan güneş ışığı almayın, yağ yok, korozyon veya duman. Her neyse, kayış yağ, dizel veya benzin, reçine veya diğer yapışkan maddelerle kaplanmamalıdır.
4, iç ve dış aşınma, açık veya yüzey lekeleri varsa bilyalı yatağı kontrol edin, yeni yatakları değiştirin. Değiştirilmeleri gerekmiyorsa, rulmanları benzin veya gazyağı ile temizleyin, yağlayın ve tekrar birleştirin.
5, pompa pervanesinde çatlak veya delik olup olmadığını ve pervanenin sabit somununun gevşek olup olmadığını kontrol edin, hasar varsa lütfen onarın veya yenisini değiştirin. Çark çok aşınmış veya hasar görmüşse, yeni bir çark ile değiştirin. Kısmi hasar, kaynakla veya pervaneyi tamir etmek için epoksi harcı kullanarak tespit edilebilir. Onarımdan sonra, çark genellikle statik denge testlerine tabi tutulmalıdır. Çarkın aşınma azaltıcı halkasının boşluğunu kontrol edin, belirtilen değeri aşarsa, tamir edilmeli veya değiştirilmelidir.
6, bükülmüş ya da aşınmış pompa şaftını onarın ya da değiştirin, aksi takdirde rotor dengesizliği ve ilgili parçaların zarar görmesine neden olur.
7. Vidaları dizel yağa batırarak, tel fırça ile ovalayarak, yağ veya tereyağı uygulayarak, sıfırlayarak, plastiğe sarıp paslanmayı önlemek için (veya dizele batırmak) yerleştirerek çıkarın.


Daha fazla ürün:

end suction water pump