ISW Santrifüj Boru Hattı Pompası Seçmek İçin Ana Noktalar

- Dec 22, 2017-


ISW yatay boru hattı santrifüj pompası makul bir pompa seçmek için, ekonomik, güvenlik ve uygulanabilir ilkelere uygun hale getirmek için pompa birimi, pompa istasyonu yatırım ve işletme maliyetleri ve diğer kapsamlı teknik ve ekonomik göstergelerin dikkate alınması gerekir. Şimdi yatay boru hattı santrifüj pompa seçimi tanıtmak için çeşitli yönlerine dikkat etmek gerekir.

ISW end suction water pump.jpg

1. Yüksek verim, düşük gürültü, enerji tasarruflu pompalar, ürünü ortadan kaldırmak için seçenek yok.

2. Tasarım akışına, gerekli asansör seçim pompasına dayalı olmalı ve pompa pompasının azalan pompa çıkışından kaynaklanan aşınma ve yıpranma nedeniyle pompayı dikkate almalı, hesaplanan kafa H'ye göre seçim pompasından sonraki 1.05 ila 1.10 katsayısı; akış hızı arttıkça karakteristik eğriyi seçmelidir Pompa kafası kademeli olarak azaldı, bu pompa kararlı, güvenilir bir çalışma; ve pompa işletim noktası yüksek verimli çalışmasında muhafaza edilmelidir, böylece enerji tasarrufu ve mekanik parçalara zarar vermesi kolay değildir.

3. Ayarlama tesisatı olmayan su şebekesi şebekesi kullanıldığında, hız pompası grubu veya anma hız pompası grubu marshalling su kaynağı kullanılmalıdır. Pompa grubunun maksimum çıkışı, bölge su akışının tasarımından daha az olmamalıdır ve yangın koşullarını kontrol etmelidir.

4. Tankın seçilmesi, su kulesi kaldırma pompası, pompa sayısını en aza indirmeli, hazırlanacak bir kullanım olmalıdır; Tek bir pompa gereksinimlerini karşılamak için, birden fazla paralel kullanmak uygun değildir; Birden fazla paralel işlem veya pompa büyüklüğünü kullanmanız gerekiyorsa, modelinde, birim sayısı çok fazla olmamalıdır, genellikle ikiden fazla model olmamalıdır, pompa kaldırma aralığı benzer olmalıdır; Her pompanın paralel çalışması, yüksek verimli bölge içerisinde hala çalışmalıdır.

5. Değişken frekanslı hız pompası (grup) tasarımı su akışı, su besleme sisteminin ömrünün ikinci akış gereksinimlerinin maksimum tasarımını karşılamasını sağlamalıdır. Güç kaynağı güvenilir olmalı (çift güç kaynağı veya çift döngü güç kaynağı); pompa çalışma noktası, verimli çalışma alanının pompa performans eğrisinde (QH eğrisi) seçilmeli ve QH eğrisi uzatma hattında seçilmemelidir, en elverişsiz çalışma noktasının tasarımı yüksek olmalıdır. Pompanın karakteristik eğrisinin verimlilik bölümü, pompanın en yüksek miktarda suya sahip olduğu ve düşük kaldırma gücünün bulunduğu ancak gereksinimleri karşıladığı, pompanın karakteristik eğrisinin yüksek verimli kısmının düşük noktasının boruyla kesişmesidir. karakteristik eğri. Pompa hız aralığı, pompa içinde mümkün olduğunca verimli olabilir; Hız aralığı, pompa su kaynağının% 25 ila% 100'üne ayarlanmalıdır; ekipman otomatik su seviyesi kontrolüne sahip olmalıdır.

6. Life basınçlı su pompası sistemi, yedek pompa ayarlanmalıdır yedek su pompası kapasitesi, çalışan bir su pompasının maksimum kapasitesinden daha büyük olmalıdır, pompa otomatik olarak geçiş yapmalıdır, alternatif çalışma.

7. Motor voltajı olan pompa aynı olmalıdır ve güç sistemi ulusal şebeke güç kaynağı ile aynı olmalıdır.