Dalgıç Kum Pompasının Kurulumu, Çalışması ve Bakımı

- Apr 19, 2018-

Pompanın tanıtımı

 

1. tüm makine kuru dalgıç pompa ve motor yağ odası mühür modu benimser ve içeride mekanik conta ile sağlanır, böylece yüksek basınçlı su ve kirleri etkili bir şekilde motorun iç boşluğuna girmesi engellenir.

2. Ana pervanenin yanı sıra, su tabanında biriken tortuyu türbülanslı akışa karıştıran ve çamurun dışarı pompalanmasını sağlayan karıştırıcı çark vardır.
3. Pervane ve çalkalama çarkı gibi taşan parçalar yüksek sertlikte yüksek kromlu döküm çelikten imal edilmiştir, aşınma direnci, korozyon direnci ve güçlü drenaj kapasitesi vardır ve büyük katı parçacıkların geçmesine izin verir.
4. Motor suya batırılmış, emme darbesiyle sınırlandırılmamış ve yüksek çamur emme oranına ve tam desiltrelemeye sahiptir.
5. İntegral cihaz basitleştirilmiştir, herhangi bir yardımcı karıştırıcı cihaza veya ejektör cihazına ihtiyaç duymaz ve ünitenin basit ve rahat bir şekilde çalışmasına ve düşük toplam yatırımına sahiptir.

Bu tür kum pompasının ana uygulaması

 

Endüstriyel ve madencilik kuruluşları için çamur atma bulamacı, sedimantasyon havzasında silt temizleme, deniz kıyısı veya limanı için siltli kum veya ince kum pompalama, yabancı ülkeler için toz demir cevheri pompalama, vb.

Taşan parçalar aşınmaya dayanıklı alaşım malzemesi benimser ve uzun servis ömrüne sahiptir. Uygun inşaat ortamında, çiftleşme operasyon ve uygulamada basit ve elverişlidir. Kum büyükse, orta konsantrasyonu arttırmak için yüksek basınçlı tabanca eklenebilir.

Servis şartları

1. Güç kaynağı: güç kaynağı 50Hz / 380V üç fazlı alternatif akım kaynağı,

2. Ortam sıcaklığı: Ortam sıcaklığı 60 Santigrad'ı geçemez ve ortam yanıcı veya patlayıcı gazlar içermez.

3. Katı partikülün maksimum ağırlık yoğunluğu: ortamdaki katı parçacıkların maksimum ağırlık yoğunluğu: külün maksimum ağırlık yoğunluğu% 45 ve cürufun maksimum ağırlık yoğunluğu% 60'tır.

4. Batık derinlik: 20 metreden fazla ve 1 metreden az olmamalıdır.

5. Ünite, ortamda dikey olarak çalışır ve çalışma durumu süreklidir.