Çin'de İyi Bir Tedarikçi Nasıl Seçilir?

- Apr 01, 2020-

Çin, büyük üretkenliğe sahip harika bir üreticidir. Üretim altyapısı ucuzdur, emek batı ülkeleri kadar pahalı değildir ve ekonomi imalat sanayini destekleyecek kadar güçlüdür. Çin'de bir tedarikçi aramaya başlamadan önce, ürününüzün sizin için ne kadar önemli olduğunu bilmeniz gerekir. İyi bir fabrika eşleşmesi arayabilmeniz için beklentilerinize veya nihai hedeflerinize göre ürün gereksinimlerinin veya yönergelerinin bir listesine sahip olun.

Burada Çin'de uygun bir tedarikçi seçerken dikkate alınması gereken bazı yönleri listeliyoruz:

1.        Ana ürün - Çinli bir üreticiyi seçerken en önemli şey, satın almayı planladığınız aynı ürünü üretme yetenekleri, uzmanlıkları ve deneyimleridir - ve bu kabul edilmez. Ana ürünleri Alibaba, Çin veya küresel kaynak gibi B2B web sitelerine göz atarak arayabilirsiniz. Bu şekilde, ilk tedarikçi listenizi oluşturabilirsiniz.

2.        Ana ihracat pazarları — Tedarikçi listeleriniz olduğunda, çalışmak istediğiniz tedarikçi listesini yönetilebilir bir miktarda daraltmanız gerekir. Gelişmiş pazarlara odaklanan üreticiler, daha yüksek bir kalite standardını koruma, kusur oranlarını düşük tutma ve yabancı ürün güvenliği standartlarına uyum sağlama eğilimindedir.

3.        Kalite - Potansiyel tedarikçilerin bir listesine sahip olduğunuzda, işleri bir sonraki seviyeye taşımanın zamanı geldi: kalite güvencesini denetleme. Bir tedarik acentesi / şirketle uğraşırken, size kaliteli ürünler sunabildiklerinden emin olun. Bazı şirketler sözleşme imzalayacak, ödeme alacak ve sonunda standart altı ürünler teslim edecek. En iyi kaynak acentesi / şirketler, müşteriler için kalite kontrolleri ve testler yaptığından emin olurlar, ancak yine de en yüksek kaliteyi sunacaklarından emin olmak için kaynak sürecini takip etmelisiniz. Fabrika ziyareti için zaman planlayabilir veya Çinli bir arkadaşınızdan fabrika denetimi isteyebilirsiniz.

4. Fiyat - Çin'den ürün tedarik etmeyi düşünmenizin en büyük nedenlerinden biri, orada üretilen malların fiyatıdır. Bu nedenle, neye ihtiyacınız olduğunu anlayın. Öncelikle neyin mevcut olduğunu bilmeniz ve bilgileri sınıflandırmak için bir yolunuz olması gerekir. Küçük bir işletmeyseniz ve özel bir ilgiye ihtiyacınız varsa, küçük bir aile işletmesi ile iyi bir ilişki geliştirmek isteyebilirsiniz.