Bulamaç Pompası Aşınması Nasıl AzaltIlir?

- Dec 10, 2020-

Bulamaç pompası aşınması nasıl azaltılı?

 

Bu etkili mineral yıkama maliyetini azaltabilir bulamaç pompası, aşınmaazaltmak için çok gereklidir. Pompaların tasarımı ve üretiminden üretimde pompa uygulamasına kadar dikkat edilmesi gereken sorunlar ve gereksinimler vardır. Özetle, aşağıdaki noktalar vardır,

 6X4-AH slurry pump

1. Tasarım yöntemi ilgili teorilere uygun olmalıdır

 

Hidrolik tasarımda, pompa tarafından taşınan katı-sıvı karışımı nedeniyle, tasarımda katı-sıvı karışımının özellikleri göz önünde bulundurulmalı ve tasarım için iki fazlı akış teorisi kullanılmalıdır. Aynı zamanda, yeni bilimsel araştırma ve teori akış geçidi parçası daha bulamaç hareket parça benzer vücut yapmak için başvurmak gerekir, böylece çamur pompası üzerinde katı parçacıkların etkisini ve sürtünme azaltmak için, böylece aşınmayı azaltmak için.

 

2. Yapıyı geliştirmek

 

Makul parametreler, yapı tasarımı ve bıçak giriş çapı seçimi aşınma kapasitesi ve verimliliği üzerinde büyük etkiye sahiptir. Bulamaç pompasında giyilmesi kolay parçalar için, teorik tasarımdaki iyileşmeye ek olarak, yapı da geliştirilmelidir. Bileşenler mümkün olduğunca değiştirilebilir parçalar halinde yapılmalıdır. Aynı zamanda, değiştirme kolaylığı yapısal tasarımda daha iyi düşünülmelidir.

 6-4AH pump

3. Günlük bakım iyi bir iş yapmak

 

3.1 Ekipmanı temiz, kuru, yağsız ve kaçaksız tutun

 

3.2 Pompanın çalışma sesinin normal olup olmadığını, her gün titreşim ve sızıntı olup olmadığını kontrol edin ve bulunan sorunları zamanında halledin.

 

3.3 Braketteki yağ seviyesinin her gün uygun olup olmadığını kontrol edin. Doğru yağ seviyesi 2mm'yi geçmemelidir petrol seviyesi hattı yakındır.

 

3.4 Havuzdaki bulamaç boşaltıldığında çalışmak kesinlikle yasaktır, çünkü bulamaç pompası sadece şiddetle titreşmez, aynı zamanda pompanın kullanım ömrünü de etkiler.

 

3.5 Her pompa, geçmesine izin verilen maksimum katı parçacıkların boyutuyla işaretlenir. Pompada izin verilebilen geçiş boyutunu aşan metal cisimlerin ve büyük katı parçacıkların girmesi kesinlikle yasaktır. Ayrıca, kesinlikle kauçuk, pamuk iplik, plastik ve diğer esnek malzemeler ile pompa girmek yasaktır, böylece akış geçiş parçaları zarar önlemek ve pervane akış kanalı engelleme, pompa normal çalışamaz sonuçlanan.

 

3.6 Şaft sızdırmazlık suyu ve soğutma suyunun basıncının ve akışının uygun olup olmadığını kontrol edin. Şaft sızdırmazlık su vanasının açılış derecesini kontrol etme veya doldurma kutusunun sıcaklığını tespit etme yöntemi benimsenebilir. Sıcaklık yüksek olduğunda, su kaynağı yetersizdir. Gres yağlama ambalajlı pompa için, bulamaç pompasının iyi yağlama durumunda olduğundan emin olmak için günde 1-2 kez yağ eklenmelidir.