Nasıl Self-priming Pompa Akışı ve Baş Sürekli Korumak için

- Jan 15, 2021-

 

Nasıl akış ve baş sürekli kendini priming pompa korumak için

1.Alt vana kendi kendini astarlama pompa girişine monte edilir, Bu normal emmek değil eğer uygun alt vana seçmek için tavsiye edilir

2. giriş borusu uzunluğu kendini astarlama pompa kendini astarlama kapasitesini aşmak için çok uzun. Bu su boru uzunluğunu kısaltmak ve su daki boru uzunluğunu azaltmak için tavsiye edilir.

3.Bir top vana ve basınç göstergesi top vana ve kendinden astarlı pompa çıkışı arasında kurulacaktır, böylece çıkış basıncı gözlemlemek ve su emilir olup olmadığını kontrol etmek.

4. self-priming pompa seçim modeli yanlıştır.  Kendi kendine priming pompa başkanı gerçek çalışma koşulu ihtiyaçlarını karşılamak değil, bu yüzden tek çözüm yüksek baş kendinden astarlı pompa ile değiştirin.

5. kendi kendini priming pompa başkanı boru hattı veya pompa gövdesinin tıkanması nedeniyle standart ulaşamaz. Bu durumda, kendi kendini astarlı kanalizasyon pompası daha uygundur.
6. kendinden astarlı pompa çark ciddi aşındırıcı sıvı tarafından aşınmış. Paslanmaz çelik kendinden astarlama pompası veya floroplastik kendinden astarlı pompa gibi korozyona dayanıklı kendinden astarlı pompa ürünlerinin seçilmesi önerilir. Kendinden astarlı pompanın çarkı uzun bir süre kullanımdan sonra giyilir. Çark ile pompa kapağı arasında bir boşluk vardır ve kendinden astarlı pompanın başına ulaşılamamaktadır. Bu yeni kendinden astarlı pompa çarkı değiştirmek için tavsiye edilir.

7. Uygun motor seçimi

8. Akışı stabilize etme yöntemi: Pompayı ilk su ile kullandığınızda pompa gövdesi ile doldurulmalı ve giriş borusu kesinlikle mühürlenmelidir. Hava boşalana kadar stabilite olmaz.

1