Santrifüj Pompa Anti Kavitasyon Performansı Nasıl Geliştirilir?

- Apr 03, 2020-

Santrifüj pompanın anti kavitasyon performansı nasıl geliştirilir?

Hepimizin bildiği gibi, santrifüj pompa kabuğunda hava olduğunda, daha küçük bir santrifüj kuvveti üretilir, çünkü havanın yoğunluğu sıvının yoğunluğundan çok daha küçüktür. Bu nedenle, depolama tankının üzerindeki sıvı seviyesi ile pompanın emme portu arasındaki basınç farkı, depolama tankındaki sıvıyı pompaya bastırmak için yeterli değildir, yani santrifüj pompanın kendinden emişli kapasitesi yoktur, böylece santrifüj pompa "kavitasyon olgusu" adı verilen sıvı veremez. Santrifüj pompanın anti kavitasyon performansı nasıl geliştirilir? Anahtar nedir?

slurry pump (10)

Santrifüj pompanın kavitasyon direncini arttırmanın anahtarı:

(1) Santrifüj pompanın emme ağzından pervaneye olan yapı tasarımı geliştirilmiştir. Akış alanını artırın, pervane kapak plakası giriş bölümünün eğrilik yarıçapını artırın, sıvı akışının keskin hızlanmasını ve basınç düşüşünü azaltın, bıçak girişinin kalınlığını uygun şekilde azaltın ve akış çizgisine yakın hale getirmek için bıçak girişini yuvarlayın şekli, ayrıca bıçak başının etrafındaki akışın hızlanmasını ve basınç düşüşünü azaltabilir, direnç kaybını azaltmak için çarkın ve bıçak giriş bölümünün yüzey kaplamasını iyileştirebilir; Bıçağın giriş kenarı, sıvı akışının işi önceden almasını ve basıncı arttırmasını sağlamak için pervanenin girişine uzatılır.

structure

(2) Ön indüktör, sıvı akış basıncını iyileştirmek için ön indüktörde sıvı akışının önceden çalışmasını sağlamak için kullanılır.

(3) Çift emişli pervane, aynı anda pervanenin her iki tarafından sıvının pervaneye akmasına izin vermek için kullanılırsa, giriş bölümü iki katına çıkacak ve giriş akış hızı iki katına çıkacaktır.

(4) Bıçağın giriş açısını arttırmak için bıçağın girişindeki bükülmeyi azaltın, bıçağın tıkanmasını azaltın, giriş alanını artırın ve akış kaybını azaltmak için büyük akış altında çalışma koşullarını iyileştirin. Ancak olumlu etki açısı çok büyük olmamalıdır, aksi takdirde verimliliği etkileyecektir.

Pump test station

(5) Anti kavitasyon malzemeleri kullanın. Sonuçlar, mukavemet, sertlik ve tokluk ne kadar yüksek olursa, kimyasal stabilitenin o kadar iyi olduğunu ve kavitasyon direncinin daha güçlü olduğunu göstermektedir.