Salmastra Kutusu Sızıntısıyla Nasıl Başa Çıkılır?

- May 28, 2020-

Salmastra kutusunun sızıntısıyla nasıl başa çıkılır?


Santrifüj pompa arızasının nedenleri:

① Santrifüj pompanın salmastra kutusundaki salmastra sıkıca bastırılmamış.

② Santrifüj pompanın salmastra kutusundaki salmastra yanlış sarılmış veya salmastra aşınmış veya özellikler değişmiş.

③ Santrifüj pompanın mili bükülmüş.

④ Salmastra kutusuna akan soğutma suyu temiz değil, bu da pompa milinin aşınmasına ve açılmasına neden oluyor.

stuffing box slurry pump

Santrifüj pompa bakım yöntemi:

① İlk olarak, salmastrayı sıkıştırmak için salmastra kutusunun salmastra vidasını sıkmak için anahtar kullanın. Arıza giderilemezse, ambalaj durumunu kontrol etmek için salmastra kutusunu tekrar açın; salmastra çok gevşekse veya katman sayısı yetersizse, geri sarılmalı ve eklenmelidir.

Pump Su pompasının salmastra kutusunu açın ve salmastranın doluluk kalitesini ve performansını kontrol edin. Paketleme yöntemi uygun değilse, paketleme doğru yönteme göre yeniden doldurulur; salmastra aşınmışsa veya özellikler değişirse (asbest halatının farklı kalınlığı, kurutma, sertleştirme vb.), yeni salmastra değiştirilecektir. Paketleme yöntemi: genellikle, asbest ipi, ambalajı farklı kalınlıklarda çeşitli spesifikasyonlara örmek için kullanılır. Tereyağı ile ıslatıldıktan sonra, ambalaj kare kesitli şeritler halinde preslenir ve dış yüzey üzerine grafit tozu kaplanır. Salmastranın uygun spesifikasyonlara sahip birkaç bölümü milin kalınlığına göre kesilir ve salmastra kutusuna yerleştirilir. Salmastra katmanlarının sayısı uygun olmalıdır, Genellikle, salmastra kutusunun bezini düzgün bir şekilde sıkmak için 4-6 katman ve anahtar kullanılması daha iyidir (genellikle, su damlama miktarı 60 damla / dakikadır).

stuffing box

③ İlk olarak, pompa gövdesini açın, su pompasının pompa milini sökün ve kalibrasyonu gerçekleştirin. Ardından kalibrasyona göre düzeltin veya değiştirin.

④ Öncelikle, açık su tapasını gevşetin ve salmastra kutusundaki soğutma suyunu boşaltın ve ardından temiz soğutma suyunu tekrar doldurun. Ardından, muayene için pompa milini çıkarın ve spesifik muayene durumuna göre onarın veya değiştirin.