Santrifüj Pompa Boşta Kaldığında Ne Kadar Yanar?

- Apr 26, 2020-

Santrifüj pompa rölantide ne kadar süre yanar?


Santrifüj pompaların çalışmasında, pompaların rölantiye alınmasına izin verilmez. Kullanıcıların büyük çoğunluğu santrifüj pompaların rölantiden korkuyor. Nedeni, rölantinin nedenlerini anlamıyor ve onları nasıl çözeceklerini bilmiyorlar. Aslında, çok kısa sürede rölantide çalışan santrifüj pompa hasara neden olmaz (1 dakika içinde).

Pump idling

Santrifüj pompanın rölantide çalışmasının nedenleri şunlardır: pompanın giriş ortamı yetersiz veya giriş basıncı yetersiz veya pompanın giriş borusu tıkalı veya pompa boşluğundaki hava dışarı atılmıyor.

Santrifüj pompa rölantideyken, pervanenin ortamla hiç veya çok az teması vardır, bu nedenle' etkili bir şekilde çalışamaz ve sıvı' t, normalde boşta çalışma olan normal olarak taşınabilir. Etkili bir çalışma olmadığından, motor üzerindeki yük çok küçüktür ve üretilen akım çok küçüktür, bu nedenle motor üzerindeki etki çok fazla olmayacaktır ve pompanın rölantide pompa üzerindeki etkisi gerçekten ölümcüldür. Rölanti suyu pompasının kavitasyonu kolaydır ve pompa gövdesine ve akış geçiş parçalarına zarar verir; rölanti suyu pompasının mekanik salmastra veya salmastra rölantide sıvı yağlaması olmayacak, kuru öğütme ile sonuçlanacak ve böylece hızlı hasara neden olacaktır; rölanti su pompası rotor parçaları ve pompaları sıvı soğutması olmadan ısı yaşayacaktır ve bu dar boşluk konumları (sızdırmazlık halkaları gibi) ısı genleşmesi ve soğuk büzülmesinin etkisi nedeniyle çok toleranslıdır Isırması kolay; yağlama olmadan denge çok kademeli santrifüj pompa denge plakası, denge plakası yakında yakılacak, hasar görecektir.

Centrifugal pump

Santrifüj pompa rölantisinin erken uyarı ve bakımında santrifüj pompa tasarımının daha yüksek bir seviyeye yükseltilmesi önerilir:

1Santrifüj pompanın açıklık pozisyonu, yakalanmasını önlemek için izin verilen koşullar altında genleşecek şekilde muamele edilmelidir;

2Santrifüj pompanın şaftı sertliği artırmak için tavlama, ısıl işlem vb.Gibi özel işlemlerle işlenir ve rölanti sırasında büyük salınımı ve nöbeti önlemek için düşük esnek malzemeler kullanılır;

3Sıvı ortam ile yağlanması gerekmeyen mekanik salmastra ve salmastra boşluğunu kullanın;

4Yağ doldurmadan sızdırmaz contalı rulmanları seçin.

Diğer santrifüj pompalarla karşılaştırıldığında, yatay kendinden emişli santrifüj pompanın hacim alanı artar ve suyun depolanabileceği bir yer vardır. Kendinden emişli santrifüj pompa normal çalışmadan önce, boşluk sıvı ile doldurulmalıdır ve operasyondan önce, kısmi rölantiye ait olan pompa gövdesine sürekli olarak havanın tahliye edildiği bir kendinden emişli süre vardır.

Rölanti indüksiyon sistemini ayarlayın. Modern ekipman aracılığıyla, pompanın gerçek zamanlı izlenmesi için, santrifüj pompa rölantide anında alarm ve otomatik kapanma, ünitenin güvenliğini korumak için.