Günlük bakım santrifüj pompa

- Apr 17, 2018-

Günlük bakım santrifüj pompa


Santrifüj pompa günlük bakım için santrifüj pompa güvenli ve güvenilir iş önemli bir garantidir. Ne zaman sadece iyi ekipman koşul altında santrifüj pompa işletilmektedir ekipman performansını tam olarak normal üretim ihtiyaçlarını sağlamak için kullanılabilir.

Normal şartlar altında tüm santrifüj pompa fabrika ayrılmadan önce ayarlandı. Altı ay içinde pompa satın aldıktan sonra kullanılmayan santrifüj pompa bir yıkım işleri gerektirmez. Sadece pas ve yağ ile doldurulacak olup olup rotasyon esnek olup olmadığını denetlemek gereklidir. Eğer bir ambalaj mühürlü santrifüj pompa, örneğin, KKW serisi Santrifüj Pompalar ve yatay çok kademeli Santrifüj Pompalar pompa kullanılmadan önce doldurulması gerekir.

Rutin bakım ve bakım santrifüj pompalar genellikle aşağıdakileri içerir:

(1) ekipman tutmak temiz, Kuru ve petrol ve sızıntı ücretsiz ücretsiz.

(2) check olup olmadığını titreşim ve kaçak olup çalışan santrifüj pompa her gün normal sesi ve herhangi bir sorun bulunursa, derhal sorun başa.

(3) her gün süspansiyon petrol santrifüj pompa yağ kademede uygun olup olmadığını denetleyin. 1/3 ve 2 korunmalı/3 yağ düzeyi.
(4) santrifüj pompa santrifüj pompa sadece şiddetle titreşir tahliye durumunda, ama aynı zamanda pompanın ömrünü etkiler çünkü sıvı su tankında (kova), tahliye edildi Bu koşul altında çalışmak yasaktır. Bu nedenle, özel ilgi için ödenmelidir.

(5) Bu pompa cant metalik nesneleri ve kauçuk esnek malzemeler kauçuk, pamuk ve plastik örtüleri gibi santrifüj pompa su pompası taşma bileşenlerinin zarar ve fan akış kanalları engellemek için girmek yasaktır normal iş.

(6) pençe ve kaplin temassız düzenli olarak kontrol edin.

(7) ambalaj Santrifüj Pompalar mühürlü sızdırmazlık contası kutusunu düzenli olarak denetlemelisiniz. Normal sızdırmazlık contası kutusunu dakika başına 10-20 damla olduğunu; Aksi takdirde, ambalaj bezleri elastik konumunu ayarlanmalıdır. Yatay Santrifüj Pompalar KKW dizi gibi mekanik olarak mühürlü santrifüj pompalar için önerilen

(8) taşıyan sıcaklık her zaman kontrol edilmelidir ve maksimum sıcaklık genellikle 70 ° C ile 75 ° c fazla olamaz

(9) işlemi, 100 saat sonra pompa, operasyonun ilk ay içinde süspansiyon petrol odası yağda değiştirin. Su pompası çalışma her 500 h sonra yağ değiştirin.

(10) giriş ve çıkış destek sistemi boru sistemleri (boru ek parçaları, vanalar) santrifüj pompa herhangi bir gevşeklik var olup olmadığını kontrol edin. Destek mekanizması sert olması ve pompa gövdesi destek kuvvet ayı değil emin olun.

(11) santrifüj pompa temel birleşme civatalar sıkma sık sağlam ve güvenilir bir bağlantı sağlamak için kontrol edilmelidir.

(12) santrifüj pompa uzun bir süre için kullanıldığında, pompa olmalı demonte, pas önlenmesi için tedavi, yeniden ve gelecekte yeniden kullanmak üzere düzgün depolanan.

(13) zaman üretim sistemine yüklenen yedek santrifüj pompa uzun bir süre için çalışmaz, pompa mili eşit olarak statik yük ve dış titreşim ayı olabilir böylece döndürülmüş 1/4 devrim haftada olmalıdır.

(14) zaman santrifüj pompa yaklaşık 2000 saat işletilmektedir, periyodik denetimler onaramaz veya Pompalar, her zaman iyi durumda olan hasarlı parçalar yapılır.

(15) yeni kurulum ve santrifüj pompa Bakımı sonra gerekir öncelikle motor direksiyon deneyin ve kaplin iğnesi üzerinde koymak.

(16) Santrifüj Pompalar pompa motor durdurulur zaman tersine çevirmek izin verir. Ancak, özel ilgi için Santrifüj Pompalar arasındaki yükseklik farkı özellikle yüksek olduğunda, bir kontrol vanası geri tepme durgun, önlemek ve ani iptali denetlemek için boru hattı üzerinde yüklü olmalıdır aslında para Santrifüj pompa.