Santrifüj Pompa 2'nin Doğru Çalışma Prosedürü

- Mar 25, 2020-

Santrifüj pompanın doğru çalışma prosedürü

Bölüm 2

4. çalışma ve bakım sırasında santrifüj pompa bakım

Santrifüj pompa normal çalışma durumundayken, pompa sürücüsü aşağıdaki içeriği dikkatlice incelemelidir:

1) Aşırı yük işlemi olmadan pompanın çıkış basıncını, akışını, akımını vb. Kontrol edin ve akımı, basıncı ve diğer parametreleri doğru bir şekilde kaydedin.

2) Sesi dinleyin, pompa ve motorun çalışma sesini ayırt edin ve herhangi bir anormallik olup olmadığına karar verin.

3) Pompa, motor ve pompa yuvasının titreşimini kontrol edin. Titreşim ciddi ise, muayene için pompayı değiştirin.

4) Motor kabuğunun sıcaklığını ve pompanın yatak kutusunu kontrol edin. Yatak kutusunun sıcaklığı 65 exceed'u geçmemeli ve motor sıcaklığı 95 exceed'u geçmemelidir.

5) Normal yağlama yağı kalitesini ve yağlama yağı deposunun seviyesini kontrol edin. Yağlama yağı tankının sıvı seviyesi, bir skala olduğunda skalaya tabi olacaktır; gözetleme camı (yağ izi) olduğunda ancak ölçek çizgisi olmadığında yağ seviyesi 1/3 ve 1/2 arasında tutulmalıdır; yağ seviyesi normal olduğunda, yağlama yağının sızıntısı 5 damla / dakikadan fazla olmamalı ve basınç, makinenin talimatlarına göre doldurulmalıdır.

6) Pompa contasını ve flanşını, tapayı, soğutma suyunu, sızdırmazlık yağı bağlantılarını sızıntı açısından kontrol edin.

7) Yedek pompanın bekleme durumunu kontrol edin ve günde bir kez çevirin.

6X4D slurry pump

5. santrifüj pompa anahtarlama işlemi

Pompayı değiştirirken akış, basınç ve diğer parametrelerin dalgalanma olmadan temelde değişmemesini sağlamak için, aynı anda iki kişiyi çalıştırmak daha iyidir.

1) Pompayı çalıştırmadan önce hazırlıklar yapın.

2) Bir kişi önce bekleme pompasını başlatır ve santrifüj pompa normal ve stabil çalıştıktan sonra çıkış valfini yavaşça açar. Bu sırada, pompa çıkış vanasının açılmasıyla pompa çıkış vanasının basıncı hafifçe düşer, ancak motor akımı artar. Aynı zamanda, diğer kişi pompayı durdurmak için çıkış valfini yavaşça kapatır. Çalıştırılacak pompanın akışı yeterince büyük olduğunda, pompayı durdurmak için çıkış valfini tamamen kapatır, güç kaynağını keser ve daha sonra normal çalışır Pompayı tedavi için durdurun.

6-4D pump