Kimyasal Pompa Mekanik Conta

- Jun 13, 2017-

Kimyasal Pompa Mekanik salmastra

Mekanik salmastralar hassas, yapı daha karmaşık mekanik temel bileşenlerden biri, çeşitli pompa ekipmanları, önemli bir bileşen. Sızdırmazlık performansı ve servis ömrü, seçim, makine doğruluğu, doğru kurulum ve benzeri birçok faktöre bağlıdır.

İlk olarak, seçim yöntemi

Çalışma koşullarına ve ortamın niteliğine göre mekanik salmastra, yüksek sıcaklık, düşük sıcaklık mekanik salmastra, yüksek basınç, korozyona dayanıklı mekanik salmastra, granül medyaya mekanik salmastra dayanıklı ve hafif hidrokarbon orta mekanik salmastra vb. Buharlaştırmak kolay Farklı temele dayalı olmalıdır Mekanik salmastra seçilen farklı yapı ve malzemelerin kullanılması.

Seçimin ana parametreleri: sızdırmaz oda basıncı (MPa), akışkan sıcaklığı (℃), çalışma hızı (m / s), akışkanın özellikleri ve etkin alanın kurulumu vb.

Seçimin temel ilkeleri şunlardır:

1. Sızdırmazlık odası basıncına göre, sızdırmazlık yapısını dengeli veya dengeli olmayan tip, tek uçlu veya çift uçlu vb. Kullanarak belirlemek.

2. Çalışma hızına göre, döner veya statik, hidrodinamik veya temassız tip kullanımını belirlemek.

3. Sıcaklık ve akışkan özelliklerine göre, sürtünme ve yardımcı sızdırmazlık malzemeleri ve yağlama, yıkama, yalıtım, soğutma ve diğer mekanik conta döngüsü koruma sisteminin doğru seçimi belirlenmelidir.

4. Çoklu yay veya tek yay veya dalga yay, dahili veya harici tip kullanımını belirlemek için mühürlü etkin alanın kurulumuna göre.

İkincisi, mekanik salmastra montajı ve kullanım gereksinimleri

1. Makine hassasiyet gereksinimlerinde mekanik salmastra (örnek olarak pompa mekanik sızdırmazlık elemanı)

(1) Mekanik contanın milinin (veya kovanının) radyal boşluk toleransı 0.04 - 0.06 mm'yi geçmemelidir.

(2) rotorun eksenel hareketi 0,3 mm'yi aşmamalıdır.

(3) Konumlandırma ucunun sızdırmazlık boşluğunun ve sızdırmazlık ucu kapağının mil (veya manşon) yüzeyine toleransı 0.04 - 0.06 mm'den fazla değildir.

2. Mühür Onayı

(1) Takılan contanın gerekli modele uygunluğunu kontrol edin.

(2) kurulum öncesi montaj diyagramı ile dikkatli bir şekilde dikkatli olun, parça sayısı tamamlanır.

(3) yuvarlak yay ve mekanik salmastra kullanımı, bahar sol ve sağa noktaları, seçmek için mili dönmesine göre.

3. Kurulum

Montaj yöntemi mekanik salmastra tipine göre değişir, makinenin tipi değişir, ancak kurulum yöntemi hemen hemen aynıdır, kurulum adımları ve önlemleri aşağıdaki gibidir:

(1) kurulum boyutunu belirlemek

Montaj, ürün talimatları veya numuneler kullanılmalıdır mekanik salmastra yükleme boyutu sağlamak için.

(2) yüklemeden önce, mil (burçlar), bezin çapak olmaması, iyi durumda rulman olması; Contalar, mil, sızdırmaz oda, bez temizlenmelidir. Sürtünme direncini azaltmak için mil, yağ olmamasına rağmen sabun ve su ile kaplanabilen kauçuk O-ring uyumluluğunu dikkate alarak, yağlanacak bir yağ tabakası ile ince kaplamalı olacak şekilde mekanik salmastra parçalarını monte eder. Dökülme yapmayan, durgun halkalı statik halka, yağ değil, bezin içine kuru olmalıdır.

(3) Önce statik halkayı mil üzerinde salmastra ile birlikte takın, milin üzerine dokunmamaya ve hareketli halka grubunu yüklemeye dikkat edin. Yaylı koltuk ya da sürücü koltuğu ayar vidaları birkaç kez eşit şekilde sıkılmalıdır.

Bezi sabitleştirmeden önce kompanzasyon halkasını eksenel sıkıştırma için itin, dengeleme halkasının otomatik olarak sıkışma olgusu olmadan sıçramasını sağlayın ve daha sonra bezin cıvatalarını sıkın.