MAH Çamur Pompası Rulman Komplesi

- Apr 07, 2020-

AH çamur pompası yatak grubu

slurry pump bearing

MAH çamur pompası yatak montajı için genel konular:

Yeni bir yatak monte ederken, kir, koruyucu kaplama veya yağlama yağının yatağa yapışmasını önlemek için yatak gövdesini, uç kapağını, mili ve diğer montaj parçalarını temizleyin. Yağlayıcıyı üreticiden yatağa yıkamayın. Üretici, yüksek dereceli asitsiz yağlayıcı kullanır (korozyona neden olabilecek kimyasallar ve kirlilikler olmadan). Eklenen yağlar kesinlikle temiz olmalıdır. Bunu yapmak için lütfen aşağıdaki önlemleri alın:


1. Kir girmesini önlemek için kayar silindiri örtün.

2. özel araçları ile yağ Almak, ahşap kazıyıcı ama çelik bıçak veya macun bıçak kullanmayın, çünkü onlar pürüzsüz ve temiz silinebilir.

3. Bir yağlama tabancası kullanılırsa, nozul ve yağlama parçaları temiz tutulmalıdır.

Bulamaç pompasının yatağı, bulamaç pompasının rulman takımının önemli bir bileşenidir ve çekirdek parçasıdır. Bu parçanın montajı bulamaç pompasının normal çalışmasını ve servis ömrünü doğrudan etkiler

结构图水印

Makaralı rulmanlar neden temiz olmalıdır?

Tüm makaralı rulmanların hasarının% 90'ından fazlası kirden kaynaklanır. Kirin yatağa girme yolu, montajdan önce veya montaj sırasında veya kullanıcı ekipmanı çalışır durumda yaptıktan sonra dikkatsizlikten kaynaklanır.


Kir, çok sayıda prizmatik sert parçacıktan oluşur. Yağlayıcı ile karıştırıldığında, öğütme karışımı haline gelir. Bu şekilde, silindir, dönme hareketine orijinal hassas oturmayı kademeli olarak takacak, böylece doğruluğu ve verimliliği azaltacaktır.


Rulmanın ömrünü etkileyen önemli süre rulmanın depodan çıktığı andan çalışma tezgahının monte edildiği zamana kadar olacaktır. Nedeni açıktır. Yatak, kutudan ve koruyucu kapaktan çıkarılır. O zamandan beri, rulman tamamen rulmanı yöneten personel tarafından kontrol edilmektedir. Yatağı yönetmek için ilk kural, araçların temiz ve temiz olması ve atık kağıt yerine silme bezi kullanılması gerektiğidir, çünkü fiber talaşları ve kısa liflerin yapışması kolaydır Yüzeye tutturun, elleri ve işyerini temiz tutun.

1460703942542828

Rulman tertibatı: iç yatağı mile yerleştirin

B.C, D, E, F ve G braketi serisi

1. Mil üzerindeki montaj yatağına yağ veya hafif yağ sürün 073

2. Tereyağı tespit halkasını 046 takın ve tereyağı tespit halkasının flanş yüzü ile karşı yerleştirin

3. Yatak konisini 009 şafta takın ve gres tutucu halkasını koninin büyük ucuyla karşılayın.

Yatağın iç halkasını ön ısıtmak için (ön ısıtmanın 250 ° f'yi geçmesine izin verilmez), en az bir kısım suda çözünür yağın ve 100 kısım suyun kaynar bir çözeltisine daldırılmasını öneririz. Mili dikey konuma getirin, ısıtmalı yatağın iç halkasını mile bastırın ve tereyağı tespit halkasına yaslayın.

4. Diğer gres tespit halkasının ve yatağın iç halkasının montajı yukarıdaki ile aynıdır.

1460704014702552

Rulman tertibatı: yatağın dış halkasını pervane ucundan rulman gövdesine takın

B.C, D, e, F ve G braketi serisi

1. Yatak gövdesinin 004 her iki ucundaki boşlukta hafif yağ kullanın.

2. Yatak gövdesinin dış halkasını 009, yatak gövdesinin uç yüzeyinden biraz daha alçak olana kadar bir çekiçle yatak gövdesinin bir ucuna dikkatlice vurun.

Yatak gövdesi simetriktir. Yatak dış halkası, yatak gövdesinin herhangi bir ucuna monte edilebilir ve yatak dış halkasının küçük ucu dışa doğrudur. Yatak gövdesi dikey konumda destekleniyorsa, montaj daha uygun olacaktır.

3. Yatak ucu kapağını 024 ve bir contayı 025 yatak gövdesine takın ve yatak ucu kapağını genellikle 0.018 0.0 ila 0.020 ″ (0.0457 ila 0.0508 mm) vidalayın

4. Uç kapağın ayar vidasını eşit şekilde sıkın, uç kapak yatak gövdesinin dış halkasını doğru konuma itecektir.