santrifüj pompa titreşim nedenleri

- Jan 19, 2021-

santrifüj pompa titreşim mili nedenleri

1. şaft

Çok uzun şaftlara sahip pompalar yetersiz şaft sertliğine, çok fazla sapmaya ve zayıf şaft düzlüğüne yatkındır ve hareketli parça (tahrik mili) ile statik parça (sürgülü rulman veya ağız halkası) arasında sürtünmeye neden olur ve titreşimle sonuçlanır. Buna ek olarak, pompa mili çok uzun, büyük ölçüde pompanın sualtı kısmının titreşimartar havuzda akan su etkisi etkilenir. Şaft ucundaki denge diskinin aşırı temizlenmesi veya eksenel çalışma deplasmanının yanlış ayarlaması şaftın düşük frekansta hareket etmesini ve rulman çalısının titreşmesine neden olur. Dönen şaftın eksantrikliği, şaftın bükülme titreşimine neden olur.

003


2. sürücü cihazı çerçevesi ve temeli


Tahrik cihazı çerçevesi ile temel arasındaki sabit temas şekli iyi değildir ve temel ve motor sistemi titreşimi absorbe etme, iletme ve izole etme yeteneğine sahiptir, bu da temelin ve motorun titreşiminin standardı aşmasını sağlar. Su pompası temeli gevşek, ya da su pompası ünitesi kurulum işlemi sırasında elastik bir temel oluşturur, ya da temel sertlik yağ batırılmış su kabarcıkları nedeniyle zayıflamış, su pompası titreşim bir faz farkı ile başka bir kritik hız üretecek 1800 titreşim, hangi su pompası titreşim frekansını artıracak. Frekans, pompanın genliğini artıracak harici bir faktörün frekansına yakın veya eşittir. Buna ek olarak, temel çapa cıvatalarının gevşemesi, emniyet sertliğinde ve ağırlaştırılmış motor titreşiminde azalmaya neden olur.


3. bağlantı


Bağlantı cıvatalarının çevresel aralıkları zayıftır ve simetri yok edilir; kaplin uzatma bölümü eksantrik kuvvet üretecek eksantrik, ; kaplin konik tolerans dışında; bağlantı statik veya dinamik denge iyi değil; elastikiyet Pim ve bağlantı arasındaki uyum çok sıkıdır, böylece elastik pim elastik ayar işlevini kaybeder ve bağlantının iyi hizalanmamasına neden olur; bağlantı ve şaft arasındaki bağlantı boşluğu çok büyüktür; kaplin kauçuk halkamekanik aşınma kauçuk halka kaplin performansı azalır; bağlantıda kullanılan iletim cıvatalarının kalitesi birbirinden farklıdır. Bu nedenler titreşime neden olur.


4. motor yapısal parçalar


Motor yapısal parçaları gevşek, rulman konumlandırma cihazı gevşek, demir çekirdekli silikon çelik levha çok gevşek, ve rulman sertliği aşınma nedeniyle azalır, hangi titreşime neden olur. Kitle eksantrikliği, rotor bükme veya kitle dağılım problemleri nedeniyle oluşan düzensiz rotor kütle dağılımı, aşırı statik ve dinamik denge ile sonuçlanır. Buna ek olarak, sincap kafes motor rotor sincap kafes çubuğu kırık, rotor manyetik alan kuvveti ve rotor dönen atalet kuvvetdengesiz ve titreşime neden neden. Motorun faz eksikliği ve her fazın dengesiz güç kaynağı da titreşime neden olabilir. Motorun stator sargısında, montaj işleminin çalışma kalitesi sorunu nedeniyle faz sargıları arasındaki direnç dengesizdir ve bu da dengesiz manyetik alan ve dengesiz elektromanyetik kuvvetle sonuçlanır. Bu elektromanyetik kuvvet heyecan verici bir güç haline gelir ve titreşime neden olur.


5. rulman

Rulman ın rijitliği çok düşükse, ilk kritik hız azalır ve titreşime neden olur. Buna ek olarak, kılavuz rulman kötü performans kötü aşınma direnci, kötü fiksasyon, aşırı rulman boşlukları ve kolay titreşim yol açar; itme rulmanlarının ve diğer yuvarlanma rulmanlarının aşınması, şaftın uzunlamasına hareket titreşimini ve bükme titreşimini ağırlaştıracaktır. . Yağlama nın yanlış seçilmesi, bozulma, aşırı kirlilik içeriği ve kötü yağlama boru hatlarının neden olduğu yağlama hatası, rulman koşullarının bozulmasına ve titreşime neden olacaktır. Motor sürgülü rulmanın yağ çekiminin kendi kendine uyarılması da titreşim üretir.


6. çark

Santrifüj pompa çarkı kütle olarak eksantriktir. Pervane üretim sürecinde kalite kontrol iyi değil, örneğin, döküm kalitesi ve işleme doğruluğu niteliksiz; veya taşınan sıvı aşındırıcı, ve çark akış yolu aşınmış ve aşınmış, pervane eksantrik olması neden. Santrifüj pompa çarkının bıçak sayısı, çıkış açısı, şal açısı, boğaz dili ile çark çıkış kenarı arasındaki radyal mesafenin uygun olup olmadığı, vb. Çark ağız halkası ve santrifüj pompa pompa vücut ağız halkası arasında, interstage burç ve diyafram astar

spare parts