Dalgıç Kanalizasyon Pompasının İşletilmesi, Çalışması ve Kapatılması

- May 21, 2018-

Dalgıç Kanalizasyon Pompasının İşletilmesi, Çalışması ve Kapatılması

Pompayı başlat

En önemli konu motor aşırı yüklenmesinin önlenmesidir.

 1. Motorun tam yük amper değeri için motor etiketine bakın.

 2. Motor uçlarına bir ampermetre takın ve ünite çalıştırıldıktan hemen sonra motorun çekilip çekilmediğini kontrol edin.

  DİKKAT: 3 fazlı bir motorla beklenen akım çekişinden daha düşük bir yanlış dönüş göstergesi olabilir. Amper beklenenden daha düşükse, dönüşü kontrol edin.

  a) Akış oranı için deşarjı gözlemleyin. Beklenenden düşük olması durumunda, üç motordan ikisi dönüş yönünü tersine çevirir. DİKKAT: Tek fazlı motorlar doğru dönüş için dahili olarak kablolanmıştır.

  b) Motor aşırı yükünü, çalıştırma sırasında karşılaşılandan başka bir şekilde kontrol edin. Motor uçlarındaki ampermetre, normalde pompalanacak olan sıvı ile tüm karter seviyesi yüksekliklerinde aşırı yüklenme açısından kontrol edilmelidir. Beygir gücü, artan akış nedeniyle karterdeki seviye yükseldikçe artacaktır.

Dalgıç Kanalizasyon Pompasının Bakımı

Pompa, kızak ray sistemi kullanılarak karterden çıkarıldığında, pompa tabanı flanşı O-halkasının kayması için pompa flanşı aşınma açısından kontrol edilmelidir. İyi durumda görünmüyorsa, oluk temizlendikten ve kurutulduktan sonra yerine bir O-ring takılmalı ve böylece yapıştırıcı metal ve kauçuğa bağlanacaktır.

DİKKAT: Kılavuz braketi, menteşe pimi 9868'nin etrafından temizlemek, pompa yerine oturduğunda düzgün çalışmanın sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Dalgıç Kanalizasyon Pompasının Sökümü

 1. Tüm elektrik servislerini kesin. Mark yeniden montaj için yol açar.

 2. Gövdeyi motor adaptörüne sabitleyen ve parçaları ayıran bağlantı elemanlarını sökün.

 3. Pervane kapağı vidasını ve pervane yıkayıcısını sökün. Pervane şafta anahtarlanmıştır. Pervane milini dikkatlice kaydırın.

 4. Motor adaptörünü motora ve ayrı parçalara bağlayan bağlantı elemanlarını sökün.

photobank (4).jpg