Yatay santrifüj pompa giriş borusunun montajı için şartlar

- Jun 05, 2018-

Yatay santrifüj pompa giriş borusunun montajı için gereklilikler nelerdir?

Yatay santrifüj pompa giriş borusunun montajı için üç temel gereksinim vardır:

1, sızıntı değil. Emiş hattındaki havanın emilmesine izin verilmez, aksi takdirde yatay santrifüj pompasında ciddi çalışma arızası meydana gelebilir. Hava girerken, yatay santrifüj pompa su miktarını azaltacak ve hatta suyu emmeyecektir.

2, gaz yok. Yatay santrifüj pompanın emme tüpünün vakum değeri belirli bir değere ulaştığında, sudaki çözünmüş gaz, boru hattı basıncının azalmasından dolayı sürekli olarak kaçmayacaktır. Emiş boru hattının bağlantısı uygunsuz olarak kabul edilirse, ürün emiş boru hattının belirli bir bölümünde görünecektir. Hava yastıkları oluşturan hava, su geçirme yeteneğini etkiler ve ciddi durumlarda vakuma zarar verir. Yatay santrifüj pompanın emiş borusundaki havayı zamanında tahliye etmesini sağlamak için emiş borusu, su akış yönünde yükselen bir eğime sahip olmalıdır, böylece emme hattının en yüksek noktası, Yatay santrifüj pompanın emme portu ve eğim genellikle 0.005'den daha büyüktür. Yani bir balon oluşturmamak için. Emme borusunun bölümü genellikle yatay santrifüj pompa emme girişinin kesitinden daha büyük olmalıdır, böylece boru hattının kafasının kaybı azaltılabilir. Emme borusu üzerindeki azaltma borusu, indirgeme tüpünün üst tarafını yatay tutmak ve hava yastığı oluşumunu önlemek için eksantrik bir indirgeme tüpü benimseyebilir.

3, nefes almayın. Emme borusunun girişinin emme derinliği yetersiz olduğunda, girişteki su akışı tarafından üretilen türbülans nedeniyle büyük miktarda hava üretilir. Şiddetli durumlarda yatay santrifüj pompanın normal emişine de zarar verir. Bu nedenle, en düşük su seviyesinde emme borusu girişinin su bastırma derinliği 0.5 ila 1.0 metreden az olmamalıdır.

Yatay santrifüj pompanın çıkış borusunun çapı yatay santrifüj pompanın çıkış çapına eşittir. Çıkış borusunun kafa kaybını azaltmak için yatay santrifüj pompanın çıkış çapından da daha büyük olabilir (genellikle 50 mm daha büyük).