ISA Pompaları Kullanım Kılavuzu

- May 03, 2018-

ISA.jpg

Başlama, Kontrol Etme, Durdurma, Çalıştırma ve Bakım

1. Başlangıç

1) Motor dönme yönünün, pompa ve motor ile birlikte pompa gövdesindeki yön okuna karşılık geldiğini kontrol edin. Pompanın nöbet veya sürtünme olmadan serbestçe çalıştığından emin olun.

2) .Aşağı valfi geri döndürün.

3) Pompayı sıvı ile doldurun veya vakum pompası ile doldurun.

4) .Güç üzerinde güç, yavaş yavaş pompa operasyonu hedef performansı elde etmek için çalışır sonra deşarj valfi açın.

Dikkat: 3 dakika Max. Bir pompanın kapalı tahliye vanasıyla çalışması için sürekli çalışma süresi.

2. kontrol

1). Sürücü tarafından saat yönünde bakılması gereken pompa dönüş yönünü kontrol edin.

2). Kullanmadan önce, hem pompa hem de motor kaplinlerinin hizalanmasını kontrol edin. Aşırı tolerans, esnek elemanlara kısa sürede zarar verir ve ayrıca standart titreşimin yanı sıra gürültüye de neden olur.

3). Salmastra sızdırmazlığını ve salmastra kapağının sızdırmazlığını kontrol edin; Onları iş için uygun hale getirin. Mekanik salmastra ile donatılmışsa, pompanın içinde su ile çalıştığından emin olun; Aksi takdirde, kuru işlemde dinamik ve sabit halkalar yıpranacaktır.

4). Yağ seviyesi ile belirtilen aralıkta tutulması gereken yağ seviyesini kontrol edin. Gres yağı varsa, yatakların yağ ile dolu olduğundan emin olun.

3. Durdurma

1). Basma valfını kademeli olarak azaltın, gücü kapatın.

2). Sıcaklık 0 ℃ iken don çatlamasını önlemek için pompanın içinde kalan suyu boşaltın.

3). Bir pompanın uzun süre kullanılmamasını sağlamak için, onu yedek parçalara ayırın, yağlamadan sonra uygun bir yerde saklayın.

4. Çalıştırma ve Bakım

1). Sayaçlar tarafından okumalar başlangıçta ve koşmada çok önemlidir. Isıtma, sızıntı, titreşim ve gürültüye dikkat edilmelidir. Anormal vakalar derhal keşifte ele alınmalıdır.

2). Yatakların, ortam sıcaklığından 40 ℃ daha yüksek sıcaklıkta ve Max. sıcaklık 80 ℃.

3). Normal durumlarda, salmastradan sabit bir damla, mekanik salmastradan neredeyse kaçak iken, dakikada yaklaşık 60 damla az miktarda olmalıdır.

4). Yağlama 4 # Kalsiyum Baz Gres veya SAE20W Yağı olmalıdır. 2900 rpm'de çalışan pompalar, 2500 çalışma saatinde yeni yağ veya gresle doldurulmalı, 1450 dev / dak, 5000 çalışma saatinde bir kez doldurulmalıdır. Bilyalı rulmanlar sökülmeli ve her 10000 çalışma saatinde yenileriyle değiştirilmeli ve ayrıca yağ kabı iyice temizlenmeli ve taze yağlama ile doldurulmalıdır.