dalgıç kanalizasyon pompası nasıl yüklenir

- Jan 14, 2021-

Dalgıç kanalizasyon pompası dalgıç kanalizasyon pompası kısaltmasi. Dalgıç pompa temelinde, kanal birincil kaldırma, ara kaldırma ve çamur dönüş için kullanılan anti-tıkanma tasarımı benimser. Esas olarak belediye mühendisliği, bina inşaatı, endüstriyel kanalizasyon ve kanalizasyon arıtma durumlarda, atık su ve katı ve uzun lifler içeren yağmur suyu deşarj için kullanılır.

 

İki yaygın olarak kullanılan yükleme yöntemleri

Dalgıç kanalizasyon pompası basit kurulum koşullarına ve büyük bir akış kapsama alanına sahiptir. Özellikle küçük ve orta ölçekli projelerde su arıtma projelerinde en sık kullanılan kaldırma ekipmanlarından biridir. Dalgıç kanalizasyon pompaları için başlıca iki yaygın kurulum yöntemi vardır: birleştirilmiş kurulum ve mobil kurulum.

 

Kaplin kurulum bir çift aracılığıyla boru hattına pompa bağlamak için, ve çıkış boru hattı pompa kesmek için uygundur. Pompa bakım sırasında kaldırma cihazı tarafından kaldırılabilir. Kaplin tesisatı çeşitli spesifikasyonlara uygun dalgıç kanalizasyon pompaları için uygundur ve dalgıç kanalizasyon pompaları için en yaygın olarak kullanılan tesisat yöntemidir. Çift ekipman üreticisi tarafından tam bir set olarak verilir.

 

Mobil kurulum pompa çıkış boru hattı doğrudan bir hortum aracılığıyla su yüzeyine bağlı olduğu anlamına gelir, ve dalgıç kanalizasyon pompası havuzun dibinde kendi kendine sıfırlanır veya demir zincirleri ile kaldırma cihazı asılı. Mobil kurulum bir çift gerektirmez ve havuzun alt sabit olması, bu nedenle taşımak kolaydır, ve boru hattı bakım sırasında birlikte kaldırılabilir. Aynı zamanda, kurulum yöntemi nedeniyle, sadece küçük dalgıç pompalar için uygun olan büyük bir tork, ayı zordur.

 

 

Kurulum durum diyagramının açıklaması

Seçim onaylandıktan sonra, dalgıç kanalizasyon pompası üreticisi kurulum koşullarının bir çizim sağlayacak, ve tasarımcı her boyut ve sembol anlamını okumak gerekir. Örnekler aşağıdaki gibidir:

 

(1) En düşük çalışma sıvısı seviyesi

11kW üzerindeki pompalar için, motor soğutma sistemi pompa soğutmak için seçilebilir. Soğutma sistemi seçilmezse, pompalanan ortam motoru doğrudan soğutacaktır. İki farklı soğutma yöntemi farklı minimum sıvı seviyelerine karşılık gelir. Doğrudan soğutma yöntemi, soğutma sistemi ile yöntemdaha yüksek bir sıvı seviyesi gerektirir.

 

Üretici tarafından sağlanan kurulum durum diyagramında, "』" soğutma sistemi ile "』" anlamına gelir, ayırt etmek için katı bir üçgen "』" ve içi boş bir üçgen "』" kullanılır ve "』" soğutma sistemi olmadan anlamına gelir.

 

Yukarıdaki kasanın kurulum durum diyagramında, soğutma sistemi ile, etkili minimum sıvı seviyesi kaplin cihazının altından 570mm ve soğutma sistemi olmadan mesafe 785mm'dir. Yani, etkili sıvı seviyesi bir soğutma sistemi olduğunda 215mm düşürülebilir.

 

(2) Düzlem açma ve konumlandırma

Dalgıç pompa kaplin modunda monte edildiğinde, uçağın açılması için dalgıç pompanın minimum kurulum boyutu göz önünde bulundurulmalıdır. Durumda A-yön görünümü 1000×700mm olan pompa, en küçük montaj delik boyutunu gösterir.

 

Konumlandırma yaparken, kılavuz çubuğunun yüklü olduğu havuzun kenarı başvuru satırıdır. Bunun nedeni, dalgıç kanalizasyon pompasının konumlandırmasının kaplin cihazına bağlı kılavuz çubuk tarafından tamamlanması ve kılavuz çubuğun konumunun havuzun yan tarafından belirlenmesidir. Çift tabanının cıvatalarını konumlandırırken, referans satırı olarak havuzun kenarını almak da gereklidir. Yukarıdaki duruma göre, önce havuzun kenarından cıvata deliğinin 253mm konumunu belirleyin ve ardından 350mm'lik cıvata deliği aralıklarından diğer iki cıvata deliğinin konumunu belirleyin.

 

Çizimlere yansıyan en önemli boyutlar şunlardır: üst düzlemde açılan pozisyonun ve boyutu ve alttaki gömülü çapa vidalarının konumu ve özellikleri (genellikle döküm sonrası beton tasarımı için ayrılmış delikler kullanılır).

 

Üst kılavuz çubuk genellikle genleşme cıvataları ile sabitlenir.

 

(3) Elektrik koruma önlemleri

Dalgıç kanalizasyon pompası dalgıç olduğundan, önlanması gereken su sızıntısı, vb. tarafından zarar görebilir. Örnek olarak bir dalgıç kanalizasyon pompası üreticisi alın, alınan önlemler şunlardır:

 

7.5kW'ın altındaki pompalar motor sargısı aşırı ısınma koruma elemanları ve su kaçağı probları ile donatılmıştır. 11kW ve üzeri pompalar motor sargı aşırı ısınma koruma elemanları, şamandıra anahtarları ve su sızıntısı probları ile donatılmıştır. 30kW ve üzeri pompalar için motorun üst uç kapağına bir su kaçağı probu eklenir.

 

Bunlar arasında, aşırı ısınma koruma elemanı motorun stator sargı yerleştirilir. Anormal çalışma koşullarında, sargı, aşırı ısınma koruma elemanının ayarlanan değerine ulaştığında, elektrik kabini aşırı ısınma koruma cihazı motoru durdurur.

 

Su kaçağı tespiti için su sızıntısı probu kullanılır. Su motor tarafına girdikten sonra, elektrik kontrol kabini alarm ve duracaktır. Şamandıra anahtarı, motor tarafındaki mekanik sızdırmazlık arızasını ve motor boşluğunda su girişi olup olmadığını tespit etmek için kullanılır. Su girişini tespit ettikten sonra, elektrik kontrol kabini alarm alarmı ve duracaktır.

 

Dalgıç kanalizasyon pompası elektrik tesisat, bu koruma etkisi elde etmek için seçim koşulları ve üreticiden elektrik gereksinimleri geribildirim göre elektrik kontrol kabini tasarımı gereklidir.


package