Santrifüj pompa parçaları nasıl temizlenir

- Jun 07, 2018-

Santrifüj pompa parçaları nasıl temizlenir

Santrifüj pompa temizliği tamir işinin önemli bir parçasıdır. Temizlik kalitesinin, mekanik onarımın kalitesi üzerinde büyük etkisi vardır. Temizlik kalitesini artırmak ve maliyetleri azaltmak için doğru temizleme yöntemlerini kullanmak, tamir işçilerini dikkate alması gereken konulardan biridir. Onarım işindeki temizlik, makinenin harici temizliğini, parçaların temizlenmesini, parçaların temizlenmesini ve parçaların temizliğini içerir. Ön değerlendirme temizliği, ön montaj temizliği ve bileşenlerin temizlenmesi kaplama veya bağlamadan önce.


Su pompasının parçalarının temizliğinde, kaplama kapağının ve bağlı parçaların temizlik gereksinimleri en yüksek ve temizlik kalitesi yüksek değildir. Bu genellikle kaplama veya yapıştırma hatasına neden olur ve parça tertibatının temizleme kalitesi makinenin hizmet ömrü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Ağır temizlik arızaları, önemli sürtünme çiftlerinde çok miktarda aşındırıcının infiltrasyonu, ya da yağlama yağının kirden tıkanması nedeniyle makinenin erken aşınması ve kazara hasar görmesi, bazı yetersiz onarım çalışmalarında ortaya çıkmıştır ve not edilmelidir.

Birkaç santrifüj pompa temizliği şimdi listelenmiştir. Temel ilkelerin özel detayları daha sonra açıklanacaktır.


1) Çarkların, conta halkalarının, yatakların vb. Iç ve dış yüzeylerinde biriken pulları, pasları vb. Temizleyin ve su veya basınçlı hava ile temizleyin.


2) Pompa gövdesinin derz yüzeylerine kir ve pas temizleyin.


3) Su sızdırmazlık borusunu temizleyin ve tüpün açık olup olmadığını kontrol edin.


4) Yatakları ve yatakları yıkayın, gresi temizleyin ve ardından yağ halkasını ve yağ seviyesi ayarını temizleyin. Bilyalı rulmanlar benzinle temizlenir.


5) Hazırlanmayan parçalar ve bileşenler, temizlendikten sonra yağ ile korunmalıdır.


Santrifüj pompa temizlemenin temel prensibi tüm temizlik metotlarıdır. Aşağıdaki tüm temel gereksinimler tamamen dikkate alınmalıdır.


1) Parçaların temizliği derecesinin karşılandığından emin olun. Su pompalarının onarımında, farklı tipteki parçalar temizlik gereklilikleri ile aynı değildir. Montajda, bağlantı parçalarının temizlik gereksinimleri, parça olmayan parçalardan daha yüksektir. Parçalar statik bağlantı parçalarından daha yüksektir ve hassas donanımlar hassas olmayan bağlantı parçalarından daha yüksektir. Püskürtmeli, kaplanmış ve yapıştırılmış iş parçalarının yüzeyi için, temizlik gereksinimleri çok yüksektir. Farklı gereksinimlere göre, gerekli temizlik kalitesini sağlamak için farklı temizlik maddeleri ve temizleme yöntemleri kullanılmalıdır.


2) Parçaların korozyonu önleyin ve hassas parçaların herhangi bir derecede korozyona izin vermeyin. Temizlendikten sonra pompa parçalarının bir süre park edilmesi gerektiğinde, temizleme solüsyonunun pas önleyici özelliği veya diğer pas önleme tedbirleri dikkate alınmalıdır.


3) Operasyonun güvenliğini sağlayın, insan vücudunun yangın veya zehirlenmesini önleyin ve çevreye kirliliğe neden olun.