Bir boru hattı santrifüj pompası nasıl seçilir?

- Jun 05, 2018-

Bir boru hattı santrifüj pompası nasıl seçilir?

1 Boru hattı santrifüj pompalarının seçimi

Boru santrifüj pompalarının seçimi aşağıdaki noktalara uygun olacaktır:

1.1 Boru hattı santrifüj pompalarının kullanımı

Basınç tankı su beslemesi için, küçük akış ve yüksek kaldırma ile boru hattı santrifüj pompasını seçin; su kulesi su kaynağı için, su kulesinin büyüklüğüne ve başlığına göre, orta akışlı boru hattı santrifüj pompasını seçebilirsiniz; Tarımsal sulama için, uygun asansör durumunda Mümkün olduğunca, büyük akışlı santrifüj pompaları seçin.

1.2 Kullanım koşulları

Türü seçmeden önce, uygun elektrik pompası özelliklerini seçmek için durumun anlaşılmasına göre, kuyu çapı, olası su miktarı, tortu içeriği vb. Gibi temel kuyu koşullarını ilk önce anlamalıyız. . Temiz su pompası olarak su pompasına özel dikkat gösterilmelidir. Çok miktarda tortu ile karışık su pompalamak mümkün değildir. Amoy yeni kuyuları için kullanılamaz. Aksi halde, su pompası yıpranacaktır. Motoru yak.

1.3 Aksesuarların makul seçimi

Kablolar, koruma anahtarları ve kaldırma boruları gibi boru hattı santrifüj pompasının eşleşen parçalarını satın alırken. Üreticiler, gelecekteki kullanım için gizli tehlikelerden kaçınmak için düzenli ürünleri seçmelidir.

2 Boru hattı santrifüj pompalarının doğru kullanımı

2.1 Kuyu Dalgıç Pompa Kurulumu

Kurulumdan önce, kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyun ve belirtilen prosedürleri ve gereksinimleri takip edin.

Aynı zamanda aşağıdaki noktalara da dikkat edin:

(1) Kablo konektörü

Kablo bağlantıları, manuel giydirmede belirtilen talimatlara göre, yüksek basınçlı yapışkan bant veya normal imalatçı ürünlerine bağlı pompa ile kullanılmalıdır. Gerçek çalışmada, zayıf yalıtım performansından dolayı çok sayıda bant sızıyor, kablo konnektörünün arızalanmasına neden oluyor, sonuçta pompa düzgün çalışmayabilir.

(2) Kurulum başlığı

Boru hattı santrifüj pompaları, düşük kaldırma kafalarını ve motorun aşırı yüklenmesinden kaynaklanan fazla akışını önlemek, servis ömrünü kısaltmak ve hatta motoru yakmak için öngörülen asansöre sıkı bir şekilde monte edilmelidir. Bazı kullanıcıların, elektrik pompaları satın aldıklarında kurulum kafasından daha yüksek olan yüksek kaldırma pompaları satın aldıkları anlaşılmaktadır. Bu, motora aşırı yüklenecek, akımı artıracak ve motorun ömrünü kısaltacaktır.

(3) Kurulum derinliği

Bir boru hattı santrifüj pompası kurarken, kum ve çamur akışına dayanmalıdır. Elektrikli pompanın montaj derinliğini belirleyin. Yatağa zarar vermesi ve motoru yakmak için motorun ısının veya motorun iç boşluğuna giren kumu engellemek için elektrikli pompayı çamurun içine gömmeyin. Genel olarak, pompanın tabanından kuyu tabanına kadar olan mesafe 3 m'den az olmamalıdır.