Elektrik Motor Arızası Of Beş Killer

- May 25, 2018-

Elektrik Motor Arızası Of Beş Killer

1111.jpg

1.Overheat

Overheating.jpg

Motor arızalarının çoğunun aşırı ısınmasıdır. Teorik olarak, ısıdaki her 10 ° C'lik artış için, sargı yalıtımının ömrü yarıya düşer. Bu nedenle, motorun doğru sıcaklıkta çalışmasını sağlamak, ömrünü uzatmanın en iyi yoludur.


2. Toz ve Kirlilik


Pollution.jpg

Havadaki çeşitli süspansiyon parçacıkları, motorun içine girebilir ve çeşitli tehlikelere neden olabilir. Aşındırıcı parçacıklar aşınabilir ve parçaların iletken kısımları bileşen akımlarına karışabilir. Parçacıklar soğutma kanalını bloke ettiklerinde, aşırı ısınmayı hızlandıracaklardır. Açıkçası, doğru IP koruma seviyesinin seçilmesi bu problemi bir ölçüde hafifletebilir.


3. Güç Kaynağı

Power Supply.jpg

Yüksek frekanslı anahtarlama ve darbe genişlik modülasyonundan kaynaklanan harmonik akımlar voltaj ve akım bozulmasına, aşırı yüklenmeye ve aşırı ısınmaya neden olabilir. Bu, motorların ve bileşenlerin ömrünü kısaltır ve uzun vadeli ekipman maliyetlerini artırır. Ayrıca, aşırı gerilimin kendisi voltajın çok yüksek ve çok düşük olmasına neden olacaktır. Bu sorunu çözmek için güç kaynağı durumuna dikkat etmeye ve kontrol etmeye devam etmeliyiz.


4.Humidity

Humidity.jpg

Nemin kendisi motor parçalarını aşındırır. Nem ve havadaki partiküllü kirletici maddeler karıştığında, motorun ölümüne neden olur ve pompanın ömrünü kısaltır.


5. yetersiz yağlama

lubrication.jpg

Aşırı yağlama veya yetersiz yağlama zarara neden olabilir. Ayrıca, yağlayıcıdaki kirlenme sorununa ve kullanılan yağlayıcının eldeki işe uygun olup olmadığına dikkat etmeliyiz.