Kazan Besleme Su Pompası Kurulumu

- May 11, 2018-

Kazan Besleme Su Pompası Kurulumu

A. UNCRATING

  1. Uncrating sırasında üniteye zarar vermemek için dikkatli olunmalıdır. 2. Gözetleme çubukları veya forklift kullanırken, yalnızca besleme kanalı sistemindeki Besleme Sistemi ağırlığını destekleyin. 3. Depolama: Elektrikli ekipman olumsuz havaya maruz kaldığında hasar görebilir. Besleme Sistemi içeride saklanmalıdır. Toz ve nemin birikmesini önlemek için elektrik panosu ve kumandaları tüm konstrüksiyon boyunca plastik kaplı olmalıdır.

B. YERLEŞTİRME

  1. Kurulum, tüm Federal, Eyalet ve yerel kanunlara uygun olmalıdır.

  2. Denetim ve bakım için kolay erişim sağlamak için birimi bulun.

  3. Besleme sistemi için sağlam, sağlam bir temel, tercihen yükseltilmiş, beton bir “temizlik” pedi sağlayın.

  4. Şamandıra seviye kontrolünün, serpme borusu / sıcaklık kontrol vanasının (varsa) ve pompa (lar) yerinin tersine 30 inç'lik sürekli bir erişim alanı bırakın. Kontrol panelinin karşısında 36 inçlik bir erişim alanı bırakın.

  5. Besleme sistemi yerine getirildikten sonra, gerektiğinde şimler kullanarak ve temel cıvatalarla sabitleyin. İstenirse, ünite yerine yerleştirilebilir.

  6. Hiçbir koşulda hiç kimse yem sistemine girmemelidir. Tırmanma üniteye zarar verebilir veya düşme ile sonuçlanabilir, bu da ciddi yaralanmalara ve hatta ölüme neden olabilir.

C. BORU BAĞLANTILARI

  1. Kazan boru bağlantıları ve vanalar, Devlet ve yerel yönetmeliklere ve gerektiğinde ANSI ve ASME Kazan ve Basınçlı Kaplar Kodu boru tesisatı şartlarına uymalıdır.

  2. Havalandırma bağlantısını tam boyda dışa doğru borulayın. Yağmur ve / veya kar girişini önlemek için hükümler yapın.

3. Besleme suyu tedarik hattını kaynatıcıya borulayın. Bu hatta manuel izolasyon vanası ve çek valfi eklediğinizden emin olun. Çek valf, besleme pompasına en yakın olmalıdır.

4. Su besleme hattını şamandıralı besleyiciye bağlayın. Bu hatta manuel izolasyon vanası eklediğinizden emin olun ve hat basıncının, makyaj vanasının izin verilen kapatma basıncını aşmadığından emin olun.

5. (Buhar serpme ön ısıtıcılı ünitelerde) Buhar hattını buhar sıcaklık kontrol vanasına sabitleyin. Bu hatta manuel izolasyon vanası eklediğinizden emin olun.

6. Taşma hattını güvenli bir tahliye borusuyla doldurun. 7. Sistem kondens geri dönüş hattını depodaki işaretli bağlantıya doğru boruya bağlayın. 8. Drenaj hattını, üniteye monte edilen tahliye vanasından emniyetli bir tahliye borusuna boşaltın.